Kierowcy nie ustępują pierszeństwa pieszym

Kierowcy nie ustępują pierszeństwa pieszym
Byłeś(aś) świadkiem jakiegoś zdarzenia? Coś Cię bulwersuje? Chcesz przekazać coś ciekawego? Zgłoś teraz zdarzenie, zapewniamy anonimowość.
Wiele osiedli w Tczewie są oznaczone znakiem informacyjnym D-40 ale wielu kierowców zapomina że wjeżdżają do strefy zamieszkania a dzieci i mieszkańcy muszą ustępować pierwszeństwa pojazdom.

Dla Przypomnienia
W strefie zamieszkania piesi poruszają się po całej dostępnej szerokości jezdni i to oni mają pierwszeństwo przed tymi, którzy poruszają się pojazdami mechanicznymi. Na drogach objętych strefą zamieszkania kierowcy zobowiązani są do każdorazowego ustąpienia pieszym.

Kierowca pojazdu musi ustąpić każdemu pieszemu, a dopuszczalna prędkość to 20 kmh

Tcz24 jest częścią serwisu Tcz.pl, którą współtworzą jego użytkownicy. Znajdujące się tutaj materiały nie zostały stworzone przez redakcję serwisu Tcz.pl, lecz przez użytkowników serwisu zgodnie z zasadami wymienionymi tutaj: Regulamin publikacji w Tcz24.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • Mona _gość

  28.06.2023, 23:12

  pierwszeństwo

  czy czegoś tu nie rozumiem "wielu kierowców zapomina że wjeżdżają do strefy zamieszkania a dzieci i mieszkańcy muszą ustępować pierwszeństwa pojazdom. Następnie "W strefie zamieszkania piesi poruszają się po całej dostępnej szerokości jezdni i to oni mają pierwszeństwo przed tymi, którzy poruszają się pojazdami mechanicznymi. Na drogach objętych strefą zamieszkania kierowcy zobowiązani są do każdorazowego ustąpienia pieszym. To jak to w końcu jest? Bo chyba nie ogarniam

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx5.xx9 
 • iga_gość

  29.06.2023, 14:33

  no nie rozumiesz tego co czytasz i co cytujesz. W strefie zamieszkania pierwszeństwo maja dzieci, dorośli - ogólnie piesi. Kierowcy w pojazdach muszą im udzielić pierwszeństwa i grzecznie czekać aż pieszy przejdzie niezależnie czy będzie szedł wzdłuż czy w poprzek drogi. W artykule wskazano, że kierowcy zapominają jak powinni funkcjonować w strefie zamieszkania - o tym, że są po pieszych. Z prywatnych zdarzeń - przechodziłam ulicą w strefie zamieszkania z Poczty na Suchostrzygach do bloku przy ul. Jarzębinowej - kierowca na mnie trąbił i kazał przechodzić na pasach - i weź tu zrozum logikę i znajomość przepisów drogowych przez takiego delikwenta

  Cytuj
  IP: 195.191.xx0.xx9 
 • Michał_gość

  29.06.2023, 20:31

  Mona ma racje, że jest błąd logiczny pomiędzy tytułem, a treścią artykułu. Iga nie ogarnia czytanego tekstu, pomimo wytknięcia i opisania błędu (jeszcze ma czelność oceniać logicznie myślącą)... no ale tacy są ludzie

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx1.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.