Podczas prac polowych wykopali bombę z czasów II wojny światowej

Niewybuch w Pelplinie (fot. KPP Tczew)
Tczew - Podczas prac polowych wykopali bombę z czasów II wojny światowej

zobacz galerię zdjęć: 1
Policjanci zabezpieczali akcję unieszkodliwiania niewybuchu z okresu II wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało odkryte podczas prac polowych na terenie gminy Pelplin. Mundurowi po otrzymaniu zgłoszenia zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu saperów. Funkcjonariusze przypominają, że takich przedmiotów nie należy dotykać, a tym bardziej przenosić.

Wczoraj przed godziną 10.00 dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o znalezieniu przez mieszkańca powiatu tczewskiego niewybuchu na terenie gminy Pelplin.

- Funkcjonariusz ustalił, że niewybuch znaleziono podczas prac polowych w miejscowości Rudno. Na miejsce zostali skierowani mundurowi z Komisariatu Policji w Pelplinie, którzy potwierdzili niebezpieczne znalezisko. Stróże prawa natychmiast zabezpieczyli teren w obrębie niewybuchu, aż do momentu przyjazdu patrolu saperskiego z Elbląga. Policjanci ustalili, że odnaleziony przedmiot to bomba lotnicza, która pochodzi najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji. - Niewybuch miał średnicę około 30 centymetrów i miał długość około 80 centymetrów. Dzisiaj niebezpieczne znalezisko został zabezpieczony przez saperów, którzy go zneutralizowali.


Policjanci przypominają, że niewybuchy z czasów wojny, mimo że tyle lat znajdują się pod ziemią nadal, są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich osób, które ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosili, odkopywali, przemieszczali w inne miejsce i manipulowali przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -4

  Jony von fentyl_gość_gość_gość_gość

  04.03.2020, 15:10

  Lo matko bosko

  Kurła dobrze ze nie p***ło z tym N8ma zartow

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx8.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.