Trwa XV Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego

(fot. Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej)
Trwa XV Festiwal Twórczości Kociewskiej im. Romana Landowskiego
Tegoroczna XV edycja Festiwalu trwa od 13 listopada. Zakończyły się już eliminacje konkursowe w kategorii Recytacje poezji i prozy. Finał konkursu odbędzie się 22 listopada o godz. 9.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Skulteta w Tczewie, a o godz. 13.00 w Fabryce Sztuk zostaną ogłoszone wyniki konkursu plastycznego i w kategorii Juwenilia literackie.

Oceniono już prezentacje wokalistów oraz prace fotograficzne w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim. We wtorek 21 listopada o godz. 17.00 w OPP w Starogardzie Gd. odbędzie się wernisaż prac fotograficznych oraz koncert finałowy laureatów konkursu w kategorii Utwory wokalne. Ostatnim działaniem konkursowym będą zespołowe prezentacje sceniczne, w czwartek 23 listopada o godz. 9.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

Festiwal integruje społeczność kociewską, upowszechnia twórczość regionalnych artystów oraz cały dorobek kulturowy Regionu. Jest również okazją do promowania młodych twórców, wykonawców i animatorów kultury. Podsumowaniem całego Festiwalu będzie gala finałowa z udziałem wybranych laureatów poszczególnych kategorii konkursowych oraz koncert galowy. W tym roku galę uświetni kwartet instrumentalny w składzie: Adam Wendt (sax), Cezary Paciorek (akordeon), Adam Przybyłowski (bas) i Wojciech Galiński (piano). Wystąpi również wokalistka Agata Sowa oraz inni młodzi artyści. Będą dominowały muzyczne tematy folkowe.

Do tegorocznej edycji Festiwalu zgłosiło się 415 uczestników - dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z trzech powiatów kociewskich (tczewskiego, starogardzkiego i świeckiego).


Głównym organizatorem i koordynatorem jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Tczewskiej przy współpracy tczewskich instytucji: MBP, Fabryki Sztuk i CKiS oraz OPP w Starogardzie Gdańskim.

Festiwal dofinansowano ze środków budżetu Gminy Miejskiej Tczew i Powiatu Tczewskiego w ramach realizacji zadań publicznych w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

Drukuj
Prześlij dalej