Pożar w Bałdowie, wiatrołomy... Tym zajmowali się strażacy

Straż pożarna (fot. tcz.pl)
Tczew - Pożar w Bałdowie, wiatrołomy... Tym zajmowali się strażacy
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 16.03.2020 roku do 22.03.2020 roku zanotowano łącznie 26 zdarzeń, w tym 8 pożarów, 18 miejscowych zagrożeń.

Ważniejsze zdarzenia

18.03.2020r. Pelplin - kolizja drogowa

Na miejscu zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu czołowym. Działania polegały na odłączeniu akumulatorów oraz sprzątnięciu jezdni po rozbitych częściach karoserii. Podróżujący kierowcy po przebadaniu przez ZRM zostali na miejscu zdarzenia. W działaniach żadna z osób nie została poszkodowana. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Starogard Gdański, 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp z OSP Pelplin oraz 1 zastęp z OSP Klonówka.

18.03.2020r. Bałdowo ul. Słoneczna - pożar budynku jednorodzinnego
Na miejscu zastano dym wydobywający się spod poszycia dachowego na budynku jednorodzinnym. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem straży. Działania polegały na zrobieniu dostępu do poszycia i podbitki na poddaszu przy użyciu łomów oraz pił ratowniczych. Na palące się poddasze podano 3 prądy gaśnicze. W zdarzeniu brało udział 5 zastępów z JRG Tczew, 2 zastępy z OSP Gniszewo, 1 zastęp z OSP Turze oraz 1 zastęp z OSP Swarożyn.


21.03.2020r. Małe Walichnowy - pożar sadzy w kominie
Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano pożar sadzy w kominie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca, ugaszeniu pożaru w przewodzie kominowym przy użyciu piasku oraz sprawdzeniu pomieszczeń za urządzeń pomiarowych: detektora wielogazowego i kamery termowizyjnej. Cały przewód sprawdzono kamera termowizyjna.
W działaniach brały udział 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp z OSP Wielki Garc, 1 zastęp z OSP Małe Walichnowy oraz 2 zastępy z OSP Pelplin.


W minionym tygodniu odnotowaliśmy 10 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru na terenie naszego powiatu, miedzy innymi powalone drzewa na drogi oraz chodniki.

Drukuj
Prześlij dalej