Tczew przekaże pół miliona złotych dla Szpitali Tczewskich

Karetka, Szpitale Tczewskie (fot. Tcz.pl)
Tczew - Tczew przekaże pół miliona złotych dla Szpitali Tczewskich
W związku z zagrożeniem epidemicznym prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki podjął decyzję o udzieleniu pomocy Szpitalom Tczewskim S.A. Miasto przekaże placówce pół miliona złotych.

Pomoc dotyczy zakupu ze środków budżetu miasta i przekazania Szpitalom Tczewskim artykułów ochrony osobistej dla personelu szpitala. Za kwotę 0,5 mln zł zakupione będą m.in. maseczki, kombinezony, gogle, przyłbice, środki do dezynfekcji.

- Środki pochodzą z rezerwy budżetu miasta, przeznaczonej na sytuacje kryzysowe. Wsparcie pozwoli tczewskiej placówce zabezpieczyć najpilniejsze potrzeby wynikające z obecnej sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo personelowi szpitala i pacjentom. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Tczewie.

Szpitale Tczewskie są własnością Starostwa Powiatowego, które cały czas stara się zabezpieczać środki ochrony.

- Dzięki zaangażowaniu wielu osób spływają do nas różne środki - jutro otrzymamy 300 maseczek, czy kilkanaście tysięcy jednorazowych naczyń - mówi starosta tczewski, Mirosław Augustyn.

Dodajmy, że tczewski szpital jest jednym z listy wyznaczonej przez wojewodę, pozostającym w stanie podwyższonej gotowości w celu przyjęcia osób znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (11)
dodaj komentarz

 • -2

  Łupaszko_gość_gość

  23.03.2020, 17:12

  '' a'la long"

  500 tyś. Dla zwykłego szpitala nie zakaźnego - pobłocki ty to jak zwykle musisz "błyszczeć" wez idz juz na emeryture i nie pokazuj mi sie juz wiecej na oczy przekrecie

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx7 
 • +11

  Gośc_gość_gość_gość_gość

  23.03.2020, 23:07

  Polnische folklore ...

  Ilu to rząd PiS zwiezie z terenów pandemii zarażonych koronawirusem ?! Czy to nie kwalifikuje się pod przepisy prawne mówiące o stwarzaniu zagrożenia dla zdrowia i życia Narodu !! O tym mówią głośno stewardesy i obsługi samolotów , lotnisk oraz wspólpasażerowie !! Lekarze , personel medyczny lęka się o siebie i własne rodziny !! Dlaczego nie dano 2 miliardów na służbę zdrowia s dano na tubę TVP ??!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx6.xx3 
 • -1

  Łupaszko_gość_gość

  23.03.2020, 17:15

  '' a'la long"

  Ty jestes beznadziejny, ale poj**y z tczewa na kogo mieli glosowac jak nie na....... Pobłockiego

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx7 
 • -2

  j34_gość

  23.03.2020, 17:51

  O jak zwykle internetowy "mędrzec" Łupaszko komentuje. Myślę, że jak Pobłocki zobaczy twój komentarz to się pochlasta :-D

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx7.xx2 
 • +13

  Patriota niezależny_gość_gość__gość

  23.03.2020, 20:52

  Mieszane uczucia !!

  Jeśli szpital jest spółką akcyjna to dlaczego to prezydent Pobłocki jest tak chojny ?! Dlaczego to poseł Smoliński skoro z Publicznego przekształcił w spółkę akcyjną nie wesprze go wraz z wojewodą ?????! Prezydencie Tczewa na wsparcie czekają mali i mikro przedsiębiorcy którzy od miasta dzierżawią lokale , może pokłon w ich kierunku obniżając lub rezygnując z poboru czynszu ! Stać pana na kręgosłup moralny ?!

  Cytuj
  IP: 188.147.xx6.xx3 
  -6

  Panie "patrioto"_gość

  23.03.2020, 23:58

  Szacunek dla języka ojczystego, to takie minimum patriotyzmu. Hojny, nie "chojny"

  Cytuj
  IP: 84.38.xx7.xx9 
 • +2

  Olo_gość

  23.03.2020, 21:28

  Koronawirus

  Brawo miasto, brawo Tczew, brawo Prezydent. A co do wyborów prezydenckich, niech już miasto zgłosi do PKW, że nie zorganizuje ich, że nie będzie narażać mieszkańców. Niech tak zrobią wszyscy włodarze miast i gmin. Olać małego wariata. Co Wam zrobią? NIC i tak trzymać.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx3.xx0 
 • +4

  Edward_gość

  24.03.2020, 01:15

  Ten mały rozgrywa opozycję jak dzieci. Oczywiste jest że wybory przełóżą, chodzi o to, by PO i inni wydzierali się ile sił w sytuacji gdy ludzie zajmują się ważnymi sprawami dotyczącymi koronawirusa. Jak ci szczekacze teraz wyglądają upominając się o koryto? Kogo to obchodzi? PIS ma szczęście, że opozycja jest tak głupia. Konstytucja haha, jak ślepcy we mgle.

  Cytuj
  IP: 94.254.xx3.xx6 
 • -4

  Olo_gość

  23.03.2020, 21:52

  Czytać więcej proszę

  "Jeśli szpital jest spółką akcyjna to dlaczego to prezydent Pobłocki jest tak chojny ?! Dlaczego to poseł Smoliński skoro z Publicznego przekształcił w spółkę akcyjną nie wesprze go wraz z wojewodą ?????! Prezydencie Tczewa na wsparcie czekają mali i mikro przedsiębiorcy którzy od miasta dzierżawią lokale , może pokłon w ich kierunku obniżając lub rezygnując z poboru czynszu ! Stać pana na kręgosłup moralny ?!"

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx3.xx0 
 • -6

  olo_gość

  23.03.2020, 21:53

  cd

  a nie wiesz, że właśnie miasto zrezygnowało z dzierżaw i podatków? Mało Tobie??

  Cytuj
  IP: 83.8.xx3.xx0 
  +6

  Patriota niezależny_gość_gość__gość

  24.03.2020, 16:03

  Olo ?!

  Masz racje Hojny ! Ale proszę ciebie , myj częściej zęby gdyż masz nieświeży oddech !!! Chyba że to inna przyczyna ????

  Cytuj
  IP: 188.147.xx4.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.