Wypadki i kolizje na drogach Kociewia

Wypadek w Stanisławiu (fot. OSP Swarożyn)
Tczew - Wypadki i kolizje na drogach Kociewia

zobacz galerię zdjęć: 1
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 28.01.2019 roku do 03.02.2019 roku zanotowano łącznie 19 zdarzeń, w tym 4 pożary, 14 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia


31.01.2019r. - Swarożyn - pożar sadzy w kominie
Na miejscu zdarzenia zastano wydobywający się ogień z komina. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca, w tym samym czasie przystąpiono do gaszenia komina i sprawdzeniu mieszkania na obecność tlenku węgla. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z OSP Swarożyn oraz 2 zastępy z JRG Tczew.

31.01.2019r. - Rożental - pożar sadzy w kominie
Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano pożar sadzy w kominie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca i wyniesieniu żaru na zewnątrz z budynku. Usunięto sadze z przewodu kominowego. Budynek przewietrzano i sprawdzono całość przy użyciu kamery termowizyjnej i detektora wielogazowego. W zdarzeniu brał udział zastęp z PJRG, 2 zastępy z OSP Pelplin oraz 1 zastęp z JRG Starogardu Gdańskiego.

31.01.2019r. Tczew ul. Juliusza Słowackiego - sprawdzenie tlenku węgla

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zespół ratownictwa medycznego, który udzielał pomocy 5 osobom. Uzyskano informację, że w mieszkaniu miernik wykazywał wysokie stężenie tlenku węgla. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wietrzenia pomieszczeń. Przystąpiono do sprawdzania pozostałych mieszkań na obecność tlenku węgla, w dwóch kolejnych mieszkaniach stwierdzono jego obecność i ewakuowano 4 osoby, które przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. W mieszkaniu, którym wydobywał się tlenek węgla zakręcono dopływ gazu do piecyka. Przewietrzono wszystkie mieszkania i klatkę schodową po czym ponownie sprawdzono wszystkie pomieszczenia. W skutek zdarzenia 9 osób było poszkodowanych. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG Tczew.


01.02.2019r. Swarożyn Autostrada A1 - kolizja
Na miejscu zdarzenia zastano zderzenie 2 samochodów osobowych z ciężarowym. Pojazdami łącznie podróżowało 7 osób, w tym dziecko. Do czasu przybycia na miejsce zespołu ratownictwa medycznego dziewczynka z babcią znajdowały się w radiowozie policyjnym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz usunięciu skutków zdarzenia. W skutek zdarzenia żadna osoba nie została poszkodowana. W działaniach brały udział 2 zastępy z OSP Swarożyn oraz 1 zastęp z JRG Tczew.

03.02.2019r. Tczew ul. Jagiellońska - wypadek
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zderzenie 2 samochodów osobowych. Pasażer pojazdu był uwięziony w pojeździe. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, częściowym zamknięciu ruchu na skrzyżowaniu oraz udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej, która znajdowała się w pojeździe. Za pomocą narzędzi hydraulicznych przystąpiono do uwalniania osoby poszkodowanej , po czym przekazano ją zespołowi ratownictwa medycznego. Na skutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA