W Tczewie o "Małym ZUS"

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) w Tczewie (fot. tcz.pl)
Tczew - W Tczewie o "Małym ZUS"
Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców poświęcone małej działalności gospodarczej organizuje 29 stycznia 2020 r. Inspektorat ZUS w Tczewie.

Od 1 stycznia 2019 r. właściciele małych firm mogą opłacać niższe składki na ubezpieczenia społeczne. Składki obliczają od kwoty ustalonej proporcjonalnie do przychodu.

W trakcie szkolenia omówimy między innymi warunki, jakie musi spełnić przedsiębiorąca, aby skorzystać z "Małego ZUS" w jego dotychczasowej formie. Wyjaśnimy również ustalić limit osiągniętego przychodu oraz najniższą podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, a także jak wygląda zgłoszenie i składanie dokumentów rozliczeniowych. Wskażemy także obowiązki i konsekwencje związane z korzystaniem z "Małego ZUS".

- Szkolenie rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa około 2 godzin. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy mailowo pod adresem: alicja.diller@zus.p lub telefonicznie pod numerem: 58 530 97 13. - mówi Regionalny Rzecznik Prasowy województwa pomorskiego, Krzysztof Cieszyński.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +10

  Frajer_gość

  23.01.2020, 10:58

  nabity w butelkę po denaturacie

  Składki na ubezpieczenie społeczne dla małych jedno osobowych i nie tylko firm sięgnęło zenitu. Najwyższa podwyżka od ponad 10 lat. Wyższy ZUS. Prowadzenie działalności przestaje mieć sens. ( cytat z Wirtualnej Polski z dnia 23.01.2020r)) I to są te ułatwienia dla małego biznesu którymi mami ludzi Morawiecki. Podwyżka ZUS-u (1380 zł dodatkowego haraczu oznacza że zabierze mi pan premier wczasy w tym roku), ale to nie wszystko. Pół dnia musiałem zmarnować żeby zarejestrować się w durnym systemie odpadów, ponadto dodatkowy obowiązek to sprawdzanie tzw. białej listy czy podmiot któremu wystawiam fakturę nie jest oszustem (po co w takim razie państwowa KAS), wcześniej uraczono mnie VAT podzielonym (czyli obowiązkiem podatnika darmowego kredytowania naszego pięknego państwa). Innym pięknym przejawem złodziejstwa jest odliczanie VAT-u od pojazdów służbowych, Kupując auto mogę odliczyć jedynie 50% VAT-u jednak sprzedając muszę już zapłacić 100% VAT-u. I to wszystko podobno zgodnie z prawem. Wychodzi jak zwykle że najlepszym sposobem zarabiania pieniędzy jest szara strefa lub działalność przestępcza, ewentualnie korzystanie z szerokiej gamy zasiłków społecznych. Uczciwie pracujący i płacący podatki zawsze w tym kraju jest zwykłym frajerem. Pewnie znów trzeba będzie emigrować. Wielkie dzięki panie premierze Morawiecki.

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • +8

  she_gość

  23.01.2020, 12:07

  Popieram. Sama zamknęłam działalność w której miałam pracowników. Opłacanie około 1400 zusu za siebie (nie liczę już pracowników) nic z tego nie mając (bo do lekarza specjalisty czeka się z dzieckiem nawet rok) jest bez sensu. Jak mam chodzić prywatnie bo szybciej to po jaki kij mam płacić tyle na zus. Emerytura też nikła będzie. Gdybym sobie w skarpetę odkładała równowartość zusu to żyłabym sobie jak pączek w maśle. Zainwestowałabym w nieruchomość i emeryture ciągnęła z najmu! Ot taka prawda. A tak płacić każą co miesiąc czy się zarobiło czy nie. Doją nasz na każdym kroku. A do tego same kontrole kontrole i kontrole. Kto to wytrzyma? Sami wyciągają mase kasy z naszych kieszeni nic nie robiąc. Też mogę pójść do sejmu (lub nie bo nie zawsze im się chce) poudawać głupa i zgarnąć miesięcznie 10 tys jak nie więcej, a Ty człowieku za..... dalaj ,płać i płacz. Kombinuj by starczyło na życie. Ludzie czy nie wkurza Was to że panoszą się po urzedach, zajmują stołki, wymyślają co rusz to durniejsze ustawy, ciągle szukają na nas baty i jeszcze zgarniają za to tyle naszej kasy?

  Cytuj
  IP: 109.207.xx8.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.