Na pomorskich peronach są nowe windy, wiaty i tablice

Wiata (fot. PKP PLK)
Tczew - Na pomorskich peronach są nowe windy, wiaty i tablice

zobacz galerię zdjęć: 2
Na stacjach Tczew i Sopot podróżni korzystają ze zmodernizowanych wind. W Malborku i Prabutach są nowe wiaty. W Redzie i Wejherowie nowe oznakowanie zapewnia dobrą informację. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na bieżąco poprawiają standard obsługi pasażerów na peronach.

Prace PLK na stacjach i przystankach poprawiają orientację, dostępność i estetykę obiektów. Dostęp do kolei na stacjach Tczew i Sopot, zwłaszcza dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się, poprawiła wymiana wind.

- W Tczewie nowe urządzenia służą między kładką nad torami a peronami nr 2, 3 i 4 oraz osiedlem Zatorze. W Sopocie windy pomagają w komunikacji z przejścia podziemnego i budynku dworca na peron nr 2. Windy zastąpiły wyeksploatowane podnośniki. Nowe urządzenia mają system komunikatów głosowych oraz oznaczenia w języku Braille'a. Zamontowano kamery oraz system umożliwiający kontakt z serwisem. Na wymianę urządzeń przeznaczono 640 tys. zł. - mówi Przemysław Zieliński z PKP PLK SA.

W Tczewie, Szymankowie, Prabutach, Potęgowie i kilku innych lokalizacjach zamontowano nowe wiaty. W Malborku podróżni dojeżdżający na stację rowerem korzystają z nowej wiaty na 50 jednośladów. Na wiaty przeznaczono ponad 450 tys. zł.

Między Gdynią a Słupskiem jest nowe jednolite oznakowanie - ponad 120 tablic zapewnia dobrą orientację na stacjach i przystankach. Są tablice z nazwą stacji, numerami peronów oraz torów m.in. w Redzie, Rumii, Wejherowie i Lęborku. 50 nowych gablot z rozkładami jazdy pociągów jest m.in. w Gdańsku Oliwie, Sopocie, Gdyni Orłowie, Luzinie czy Bożympolu Wielkim. Na zakup i montaż tablic oraz gablot przeznaczono blisko 600 tys. zł.

Wygodniej można wsiadać do pociągów dzięki poprawie peronów na 8 stacjach i przystankach m.in. w Redzie (peron nr 2), Wejherowie (peron nr 1 i 2), Redzie Pieleszewo (peron nr 1 i 2) i Lęborku (peron nr 1 i 2). Lepsze dojścia do peronów oraz przejścia przez tory przygotowano dla podróżnych w Godętowie, Prabutach, Bolszewie i Gdańsku Oruni.

Na bieżąco wykonywane są naprawy ławek i wiat (m.in. na linii nr 9 na odcinku Prabuty - Malbork), w tym usuwanie skutków wandalizmu. Dla bezpieczeństwa podróżnych odnowione zostały linie ostrzegawcze na peronach w 21 lokalizacjach, m.in. w Subkowach, Pelplinie, Smętowie i Łebie.

Na bieżące prace, zwiększające standard obsługi podróżnych na stacjach i przystankach w województwie pomorskim, PLK przeznaczyły w ubiegłym roku ponad 2,3 mln zł netto.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +7

  zlodzieje i oszusci_gość

  17.02.2022, 10:18

  a gdzie jest w tym momecie konsertwator p.Igor, bo na tczewskich paronach kolejowych powstaly ,,strachy na wroble,, a nie wiaty

  Odpowiedz
  IP: 37.201.xx3.xxx 
 • +4

  podrózna _gość

  17.02.2022, 13:39

  zmodernizowane windy dworzec PKP Tczew

  Zmodernizowane windy są na dworcu PKP Tczew,ale dla kogo,dla elementu ,który pomieszczenie windy MA jako wychodek. W dniu 04 stycznia 2022 r w dzień o godz.14.30 chciałam korzystać z windy ponieważ miałam ciężką walizkę nie mogłam ,gdyż winda przeszklona zabrudzona była kałużą śmierdzącego moczu. Cóż brak dozoru służ i sledzenie monitoringu ,kto zabrudza to problem PKP SA.PKP SA chwali się modernizacją natomiast nie dba o mienie ,które ma służyć pasażerom. Daje szanse noclegowni bandytom,złodziejom , alkoholikom i bezdomnym. Pan Przemysław Zieliński na TCZ.PL wygłasza propagandę sukcesu ,która nie jest sukcesem ,a porażką PKP SA.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx6.xx2 
 • -2

  nihj_gość

  17.02.2022, 16:04

  Na co tam ta wiata jak z tego peronu żaden pociąg nie odjeżdża

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx0.xx6 
 • +2

  Egon Kowalski_gość

  18.02.2022, 07:29

  Kopiuj - wklej

  A gdzie informacja, że artykuł to materiały prasowe PKP PLK?

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx8.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.