Pożary i wypadki w powiecie tczewskim

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - Pożary i wypadki w powiecie tczewskim
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 09.09.2019 roku do 15.09.2019 roku zanotowano łącznie 34 zdarzenia, w tym 7 pożarów,  25 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia

10.09.2019r - Gręblin DK 91 - wypadek drogowy.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy i ciężarowy po zderzeniu czołowym, kierujący pojazdami znajdowali się na jezdni. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz sprzątnięciu z jezdni rozbitych części nadwozi i rozlanych płynów eksploatacyjnych. W likwidacji skutków zdarzenia udział brały zastępy z JRG Tczew, Posterunku JRG Pelplin, OSP Wielki Garc i OSP Rudno.

11.09.2019r - Zajączkowo Tczewskie DK 91 - potrącenie pieszego przez motocykl.
Na miejscu zdarzenia zastano partol Policji oraz Zespół Ratownictwa Medycznego zajmujący się mężczyzną, który wskutek potrącenia przez motocykl, został ranny. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej kierowcy motocykla oraz usunięciu z jezdni elementów karoserii pojazdu. Obaj mężczyźni zostali przetransportowani do szpitali, pieszy śmigłowcem LPR, motocyklista karetką. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

13.09.2019r - Tczew ul. Wojska Polskiego - pożar sauny.

Na miejscu zdarzenia zastano zadymione pomieszczenie sauny. Osoby przebywające na terenie obiektu zostały ewakuowane przez pracowników z jednoczesnym odłączeniem prądu i ugaszeniem pożaru przez przybyciem jednostek PSP. Ratownicy PSP zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpili do demontażu i dogaszenia tlących elementów sauny. Pomieszczenia przewietrzono i sprawdzono cały obiekt detektorem wielogazowym.  W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

15.09.2019r - Tczew ul. Jedności Narodu - pożar samochodu dostawczego.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód dostawczy firmy kurierskiej z płonącą komorą silnika. Działania przybyłych na miejsce zastępów polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu, sprawdzeniu przedziału bagażowego w celu wyeliminowania rozprzestrzenienia się pożaru oraz na naturalizacji płynów eksploatacyjnych pojazdu. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA