Studia podyplomowe online - przyszłość edukacji?

(fot. mat. prasowe)
Studia podyplomowe online - przyszłość edukacji?
Nie chcesz iść na kompromis między dalszą nauką a podróżami, karierą czy rodziną? Na szczęście nie musisz. Zamiast rezygnować ze zdobywania wiedzy i nowych umiejętności, zapisz się na studia podyplomowe online, które są przyszłością branży edukacyjnej. Już w trakcie pandemii wiele placówek odkryło potencjał zdalnego nauczania, dzięki czemu wiele placówek nadal oferuje właśnie taką formę nauki. Jak z pewnością się domyślasz, nie mogą narzekać na brak popularności.

Studia podyplomowe w pigułce. Czy forma online ma sens?
Jak najbardziej, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że na studia podyplomowe - w tym przypadku online - decydują się najczęściej osoby, które są już aktywne zawodowo. Dzięki możliwości nauki na platformie mogą one połączyć edukację i specjalizację w danej dziedzinie z pracą na pełny etat, macierzyństwem, podróżami, a nawet innymi studiami, np. magisterką w trybie dziennym.

Ogromną zaletą studiów podyplomowych online jest możliwość dopasowywania planu nauki do indywidualnych potrzeb i możliwości. Elastyczność i wygoda idą również w parze z oszczędnością pieniędzy oraz czasu. Nie bez znaczenia jest też szeroka oferta kierunków, którą rzadko kiedy można spotkać w uczelniach oferujących wyłącznie podyplomówki zaoczne, czyli realizowane w trybie weekendowym. Brak ograniczeń przestrzennych pozwala na zaproponowanie przyszłym słuchaczom dziesiątek ścieżek z różnych dziedzin.

Dostępne kierunki studiów podyplomowych online
Bez względu na to, czy wybierzesz studia podyplomowe online , czy w formie tradycyjnej - warto zdecydować się na kontynuację nauki. To właśnie na podyplomówce możesz zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu interesującej cię dziedziny, a w niektórych przypadkach również kwalifikacje potrzebne do wykonywania określonego zawodu, których nie uzyskuje się po ukończeniu studiów licencjackich i magisterskich.

Na jakie kierunki możesz się zapisać? Ich lista jest dość imponująca i długa, dlatego wybraliśmy przykładowe propozycje z różnych dziedzin, które możesz studiować online:

- psychologia - coaching z elementami psychologii, psychologia sądowa, psychologia w biznesie, mediacje rodzinne i podstawy pomocy psychologicznej dla rodziny;
- pedagogika - bibliotekoznawstwo, doradztwo zawodowe, pedagog szkolny, organizacja i zarządzanie oświatą;
- prawo - legislacja, ochrona danych osobowych w biznesie oraz administracji publicznej, prawo cywilne i gospodarcze, prawo inwestycyjne;
- dietetyka - psychodietetyka, coaching zdrowia i żywienia, dietetyka w sporcie, żywienie człowieka i dietoterapia;
- sport - analityk gry sportowej, ekonomia sportu, instruktor pływania, trener personalny;
- finanse i rachunkowość - doradztwo podatkowe, dyrektor finansowy, ekspert usług księgowych, inwestycje kapitałowe i doradztwo inwestycyjne;
- IT - cyberbezpieczeństwo, tester oprogramowania, data science i big data, grafika komputerowa;
- marketing - e-marketing, social media & content marketing, e-commerce, employer branding.

Oprócz wymienionych kierunków możesz zapisać się na dziesiątki innych studiów podyplomowych online - MBA, z zakresu zarządzania czy zdrowia i kosmetologii.

Gdzie zapisać się na studia podyplomowe online?
Przekonaliśmy cię, że studia podyplomowe online są dobrym wyborem? W takim razie, zanim zapiszesz się na wybrany kierunek, zrób małe rozeznanie wśród placówek mających interesującą cię ścieżkę w swojej uczelni. Możesz sprawdzić ranking uczelni w Polsce i wybrać którąś z tych, które znalazły się na podium, albo podpytać znajomych, którzy być może mają podyplomówkę już za sobą. Opinie innych słuchaczy to jedno z najcenniejszych źródeł wiedzy, ponieważ to właśnie od nich możesz zdobyć informacje, których nie znajdziesz na stronach placówek czy na wspomnianych rankingach uczelni w Polsce.

Najważniejsze, aby wybrana placówka była wpisana do rejestru szkół wyższych RAD-on (możesz sprawdzić jej numer). Dobrze, aby mogła pochwalić się także Certyfikatem Jakości ISO 9001: 2015, który potwierdza, że kształcenie odbywa się zgodne z normami i standardami międzynarodowymi.


Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +2

  belfer_gość

  18.11.2023, 10:37

  Studia podyplomowe

  Czy można nauczyć dzieci po podyplomówce z np .chemii, fizyki ? Nie chciałbym .aby moje dziecko uczył ktoś kto z wykształcenia jest polonistą i zrobił kurs online z fizyki i chemii .

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx7.xx3 
 • qq_gość

  18.11.2023, 11:06

  jeżeli to mat. reklamowy to dlaczego tyczy sie nad tym podpisuje?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • qq_gość

  18.11.2023, 11:11

  na kasie w biedrze on lajn bedzie sie szkolił

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • -1

  Bazyl_gość

  18.11.2023, 14:44

  Prezes w limuzynie z naszych podatków

  Urząd Miejski w Tczewie planuje kupić dwa nowe samochody służbowe typu SUV i van/bus. Na ten cel przeznaczył 566 tysięcy złotych brutto. W przetargach wpłynęły trzy oferty od dealerów kii i volkswagena. Wymagania dotyczące aut: Samochody mają być wyprodukowane w 2023 r., mieć automatyczną skrzynię biegów, napęd na 4 koła, silnik diesla o mocy minimum 150 KM i pojemności od 1900 do 2500 cm3. SUV ma mieć skórzaną tapicerkę i przyciemniane tylne szyby, a van/bus ma mieć osiem miejsc. Radni opozycyjni uważają, że to zbędny wydatek w czasie oszczędzania w samorządzie.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx7 
 • +2

  Gaga_gość

  19.11.2023, 21:16

  Byle firma takimi dysponuje. Wyjazdy przedstawicieli UM to nie wybryki prezydenta, ale konieczność. Nie warto inwestować w złom.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx7.xx9 
  +2

  PiS kradnie i oszukuje_gość

  20.11.2023, 09:30

  @Bazyl, ty Trollu pisowski zajmnij sie lepiej Sasinem z PiS, ktory swoim wylacil milionowe wynagodzenia z kasy, ktora jest pusta czyli z unijnych pieniedzy, ktore jeszcze nie zostaly przydzielone Polsce za nie poprawnosc miekiszona Zera, to jest dopiero zlodziejstwo i oszustwo ! dla PiS/SP tylko cela + zastanawiam z jakich funduszy wyplacil oszust i zlodzie Sasyn !

  Cytuj
  IP: 95.223.xx0.xx9 
  +1

  a moze, takze poinformujesz _gość

  20.11.2023, 11:41

  trollu PiS

  @Bazyl, ile milionow zl. ostatnio Zero przelal z konta podatnika na konto towarzysza Rydzyka ?

  Cytuj
  IP: 95.223.xx0.xx9 
 • ewewe_gość

  19.11.2023, 13:32

  Oboje to pokochacie! Absolutnie nowe możliwości w seksie, niezależnie od wieku: żelazna erekcja przez całą noc, szybko nie skończysz: seks oralny, analny i waginalny tyle, ile chcesz, zwiększona wytrzymałość nawet 10 RAZY dłuższa, żywe orgazmy dla obojga, lepszy smak nasienia: będzie chciała jeść coraz więcej! Radzę każdemu spróbować------> tnij.tcz.pl/?u=847ebd

  Odpowiedz
  IP: 146.70.xx8.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.