Tczewski ZUS zaprasza asystentów medycznych na szkolenie

ZUS (fot. Tcz.pl)
Tczew - Tczewski ZUS zaprasza asystentów medycznych na szkolenie
W nadchodzącym tygodniu tczewski Inspektorat ZUS organizuje bezpłatne szkolenie o elektronicznych zwolnieniach lekarskich, czyli o e-ZLA.

Zaplanowane na 16 listopada szkolenie, adresowane jest do asystentów medycznych. Asystent medyczny to osoba wykonującą zawód medyczny lub czynności pomocnicze przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych np. pielęgniarka, ratownik medyczny bądź sekretarka medyczna, upoważniona przez lekarza do wystawienia e-zwolnienia w jego imieniu. Lekarz decyduj o zwolnieniu i jego szczegółach, a asystent medyczny wprowadza dane zaświadczenia do elektronicznego systemu i samodzielnie je podpisuje. Dane asystentów znajdą się w Rejestrze Asystentów Medycznych. Następnie będą przekazywane do ZUS w celu weryfikacji, czy asystent posiada profil na PUE ZUS, który jest niezbędny do wystawienia zwolnienia.

- Podczas szkolenia zaprezentujemy profil PUE. A także opowiemy w jaki sposób wystawić elektroniczne zwolnienie lekarskie i jakie są formy jego podpisania, w tym bezpłatny certyfikat z ZUS. Eksperci ZUS odpowiedzą także na wszelkie pytania. Szkolenia rozpocznie się w siedzibie Inspektoratu przy ul. Jagiellońskiej 55 o godzinie 10 i potrwa ok. 2 godzin. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy mailowo pod adresem: alicja.diller@zus.pl, bądź telefonicznie pod numerem 58 530 97 13. - informuje Regionalny Rzecznik Prasowy województwa pomorskiego Krzysztof Cieszyński.


Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA