Prace na Zatorzu potrwają do końca kwietnia

Remont Zatorza (fot. tcz.pl)
Tczew - Prace na Zatorzu potrwają do końca kwietnia
Trwają roboty na osiedlu Zatorze. Wiadomo już, że roboty potrwają dłużej niż pierwotnie zakładano - z powodu trudności związanych z wymianą podziemnej infrastryktury.

Drogowcy pracują nad kolejnym etapem rewitalizacji tego kolejowego osiedla. Przedmiotem zadania jest: przebudowa ul. Kruczej - na całym przebiegu, przebudowa odcinka ul. Prostej, budowa ciągu pieszo-rowerowego miedzy ul. Kruczą a kładką nad Kanałem Młyńskim, budowa chodnika łączonego ciąg pieszo-rowerowy z istniejącą kładką nad Kanałem Młyńskim, przebudowa ul. Elżbiety, przebudowa ul. Kolejowej (do wiaduktu), przebudowa chodnika łączącego ul. Elżbiety z ul. Młyńską. Zadanie obejmuje także przebudowę lub budowę sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej, gazowej, energetycznej, oświetlenia drogowego oraz systemu monitoringu.

Całość potrwa dłużej niż pierwotnie zakładano. Prace trwają już blisko pół roku i powinny zakończyć się z końcem kwietnia. Powodem opóźnień są kolizje infrastruktury i różnice między stanem faktycznym, a projektowanym.

Ostatni etap kosztuje 8,3 mln zł.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +6

  Cin_gość

  03.03.2022, 09:44

  B&W

  Prace potrwają dłużej tylko i wyłącznie przez nieudolność firmy B&W. Jednego dnia kopią, drugiego zasypują, trzeciego znów kopią w tym samy miejscu. Brak jakiegokolwiek nadzoru nad pracami z strony kierownictwa. Panowie zaczynają dzień od piwka u Szulika.

  Odpowiedz
  IP: 178.37.xx7.xx0 
 • +3

  a_gość

  03.03.2022, 18:15

  Kolejna inwestycja będzie przedłużona to może coś jest nie tak z tym co w imieniu miasta podpisuje te kontrakty raz może być coś nie tak ale w tym mieście to już reguła każda inwestycja z terminem w plecy a cierpią kto mieszkańcy- jak zwykle .

  Cytuj
  IP: 178.235.xx7.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.