"Koduj z Gigantami" - 12 tysiące uczestników warsztatów

(fot. mat. prasowe)
Tczew - "Koduj z Gigantami" - 12 tysiące uczestników warsztatów
Sukces 10. edycji akcji "Koduj z Gigantami" - ponad 12 tysięcy uczestników bezpłatnych warsztatów z programowania w 100 miastach w całej Polsce! 19 i 20 lutego odbyły się stacjonarne warsztaty 10. edycji największej bezpłatnej, ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej - ,,Koduj z Gigantami - Szyfry i Zagadki" organizowane przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA. Patronami Honorowymi wydarzenia byli: Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK, ORE oraz włodarze miast, w których odbędą się zajęcia.

W zajęciach stacjonarnych udział wzięło ponad 170 uczestników z Tczewa! Akcję ,,Koduj z Gigantami'' wsparło ponad 100 patronów honorowych i 70 patronów medialnych!
"Koduj z Gigantami" to ogólnopolski cykl bezpłatnych warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zajęcia z podziałem na trzy grupy wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-6 oraz starsi odbędą się stacjonarnie w 90 miastach oraz online w całej Polsce. 10 edycja akcji "Koduj z Gigantami" została przeprowadzona w 5 środowiskach:

- Scratch - podstawowe środowisko, które pozwala wprowadzić najmłodszych w świat programowania;
- Minecraft Education Edition - możliwość kodowania Minecrafta przy pomocy blokowych języków prograkmowania;

- App Inventor - pozwala na tworzenie aplikacji i gier na urządzenia mobilne;
- C# - jeden z najbardziej zaawansowanych i najczęściej używanych języków programowania;
- Python - język programowania, który jest używany przez profesjonalnych programistów.

Zajęcia prowadzone były w blokach 1,5- godzinnych w grupach do 12 osób.

Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć obejmował stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania. Warsztaty zostały przeprowadzone przez najlepszych trenerów - programistów.

Akcja umożliwiła dzieciom i młodzieży dołączenie do platformy integracyjnej, która działała w trakcie trwania zajęć. Dzięki platformie Discord uczestnicy mieli możliwość nawiązania nowych relacji, wymiany doświadczeń, wspólnej gry oraz dyskusji z rówieśnikami.

Organizatorem warsztatów "Koduj z Gigantami" jest międzynarodowa szkoła "Giganci Programowania" - miejsce, które już od najmłodszych lat wprowadza uczniów w świat programowania nowych technologii. Giganci Programowania od 6 lat prowadzą kursy i warsztaty w całej Polsce oraz w Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji, Chile, Meksyku, Bośni i Hercegowinie, Singapurze i Australii.

Drukuj
Prześlij dalej