Wspólnie tworzyli piękno Kociewia

(fot. tcz.pl)
Tczew - Wspólnie tworzyli piękno Kociewia
Już po raz kolejny odbył się konkurs "Tworzymy piękno". Rywalizacja ma nam m. in. uświadomić, w jak pięknym zakątku Polski mieszkamy. Prace trafiły do specjalnej publikacji.

- Niezwykłość naszego regionu, jego bogactwo krajobrazów i urok pejzaży to rzeczy, na które chcieliśmy zwrócić szczególną uwagę podczas tegorocznej odsłony konkursu. Często jesteśmy zabiegani codziennością i nie zauważamy tego, co wyjątkowe wokół nas. Celem uchwycenia i przyjrzenia się dokładnie walorom Kociewia po raz czwarty już zorganizowaliśmy konkurs "Tworzymy piękno" - opowiada Judyta Dworakowska, pracownik biblioteki w Gniewie.

Konkurs podzielony był na trzy bloki - pierwszy fotograficzny, noszący nazwę "Zabytki Kociewia mają swoją duszę", drugi poetycki "Jak Miłosz" i trzeci plastyczny "Jan Paweł II na Kociewiu".

Celem konkursu było przede wszystkim pobudzenie wśród młodych ludzi zainteresowań twórczością lokalną i zachęcenie do tworzenia prac, związanych z Kociewiem. Ważnym aspektem przedsięwzięcia jest także promocja artystów, gdyż wykonane przez nich dzieła ukażą się w książce pt. "Tworzymy piękno IV".


W konkursie udział wziąć mogli uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu tczewskiego. Oto lista tegorocznych laureatów: Kinga Kluk, Natalia Splitt, Marta Ziemann, Kamila Kurek, Dominika Witte, Dominika Jurczyńska, Kacper Zdyb, Klaudia Rzeszotek, Joanna Guzdaj, Natalia Klamann, Patryk Grabowicaz, Wiktoria Baniecka, Wiktoria Bajfus, Tomasz Kiciński, Patryk Pałczyński, Marsel Cylkowski, Maksymilian Sykulski, Lucyna Karasek, Marcelina Chrzanowska, Klaudia Kicińska, Kamil Kamratowski, Bartosz Ławny, Adrianna Goetzke, Jakub Puczyński, Laura Puczyńska, Mateusz Nowak, Klaudia Krzyżanowska.

Patronat nad konkursami objął Marszałek Województwa Pomorskiego. Organizatorem wydarzenia była Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Olad_gość

  16.02.2020, 09:52

  Olad

  Piekna

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx7.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA