33-latek odpowie za kradzież w recydywie

(fot. KPP Tczew)
Tczew - 33-latek odpowie za kradzież w recydywie
Tczewscy kryminalni zatrzymali 33-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o kradzież plecaka, do której doszło na jednym z osiedli. Według ustaleń mundurowych zatrzymany mieszkaniec Tczewa ukradł pozostawiony chwilowo bez opieki plecak, w którym była odzież, przenośny głośnik oraz inne przedmioty i spowodował straty w wysokości 750 złotych. Śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut dotyczący kradzieży, za którą odpowie w warunkach recydywy. Za to przestępstwo w recydywie grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

6 maja br. kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie pracując nad sprawą kradzieży plecaka, do której doszło dwa dni wcześniej na jednym z tczewskich osiedli, zatrzymali mieszkańca Tczewa, którego podejrzewali o to przestępstwo.

- Ze zgłoszenia wynikało, że w ukradzionym plecaku była odzież, przenośny głośnik oraz inne przedmioty o łącznej wartości 750 złotych. Stróże prawa ustalili, że właściciel plecaka pozostawił go chwilowo bez nadzoru, a ten moment wykorzystał mężczyzna. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik KPP Tczew - Policjanci doprowadzili zatrzymanego 33-letniego mężczyznę do komendy, gdzie śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży. Dodatkowo stróże prawa ustalili, że mężczyzna popełnił ten czyn w warunkach recydywy, bo był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Teraz jego losem zajmie się sąd.


Za to przestępstwo w recydywie grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • Bnn_gość

    11.05.2022, 10:50

    Jestem za dawaniem drugiej szansy i za tym aby nie karać na ślepo więzieniem. Każdy może się pogubić. Jeżeli jednak kradnie drugi raz miko wcześniejsze kary to byłbym za tym, aby kara była naprawdę bardzo dotkliwa. Nawet 7 lat to mało, bo w naszym systemie wyjdzie za 4...

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx8.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.