W weekend zmasowane kontrole trzeźwości na drogach Pomorza

Badanie alkomatem (fot. tcz.pl)
Tczew - W weekend zmasowane kontrole trzeźwości na drogach Pomorza
Podczas najbliższego weekendu na pomorskich drogach będzie można zauważyć większą liczbę policjantów sprawdzających trzeźwość kierujących. Pomorscy mundurowi przeprowadzą działania "Trzeźwość". Ich celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie oraz uświadomienie uczestnikom ruchu zagrożenia, jakie niesie za sobą korzystanie z dróg na "podwójnym gazie".

Od wczesnych godzin rannych na drogach naszego województwa będzie można zauważyć większą liczbę mundurowych, kontrolujących trzeźwość kierujących.

- Pomorscy policjanci przeprowadzą działania "Trzeźwość", których celem jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, powodowanych przez uczestników ruchu, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie. Funkcjonariusze przy okazji kontroli trzeźwości sprawdzą także czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. Każdy zatrzymany do kontroli kierujący poddany zostanie badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W przypadku wyniku pozytywnego, funkcjonariusz zatrzyma prawo jazdy, pojazd zostanie usunięty z drogi na koszt właściciela, sprawa natomiast trafi do sądu. W przypadku uzasadnionego podejrzenia, kierujący zostanie poddany badaniu na zawartość środków działających podobnie do alkoholu. - informuje pomorska policja.


Policja przypomina, że kierowanie rowerem, hulajnogą lub urządzeniem transportu osobistego pod wpływem alkoholu także jest zabronione. W skrajnych przypadkach policjant może odstąpić od nałożenia mandatu karnego i sporządzić wniosek o ukaranie do sądu.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +8

  Fran _gość_gość_gość

  03.06.2022, 15:04

  Ciekawe kiedy u mundurowych ktoś sprawdzi stan trzeźwosci

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx1.xx4 
 • +7

  Jan_gość

  03.06.2022, 22:48

  Dobrze ze informują o takiej akcji także wyjątkowo muszę być trzeźwy

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx6.xx7 
 • +2

  esesgruppensexfuhrer_gość

  04.06.2022, 09:41

  ... w skrajnych przypadkach ...

  A gdzie w ustawie jest mowa o przypadkach skrajnych i nieskrajnych??? Wychlałem, zatrzymali, stwierdzili, dostaję propozycję mandatu, jak odmawiam przyjęcia to wniosek do sądu. Czegoś tu nie kumam. Jak krzywo spojrzę na władzę, to będzie skrajny przypadek???

  Odpowiedz
  IP: 37.128.xx2.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.