Pobierasz 500+. Musisz złożyć nowy wniosek!

Dzieci, rodzina (fot. renegadetribune.com)
Tczew - Pobierasz 500+. Musisz złożyć nowy wniosek!
Z początkiem lutego br. rozpoczyna się nabór wniosków (drogą elektroniczną) na nowy okres świadczeniowy w ramach programu "Rodzina 500+". Złożenie wniosku drogą tradycyjną będzie możliwe od 1 kwietnia br.

Nowy okres świadczeniowy - nowe wnioski

Od 2021 r. prawo do świadczenia "500+" będzie ustalane na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

Terminy wypłat świadczenia "500+"


Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku.

W przypadku kompletnych i prawidłowo wypełnionych wniosków złożonych w okresie od 1 do 31 maja danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku.

Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca danego roku, ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia tego roku.

Uwaga! Złożenie wniosku później, czyli po 30 czerwca, oznacza, że prawo do świadczenia wychowawczego zostanie ustalone, a świadczenie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku. Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

Więcej informacji - kliknij

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Alex _gość

  03.02.2021, 19:11

  efekt

  Zaraz się zacznie, że PiSowcy biorą 500+ itd. Niestety we wniosku nie ma informacji jaką partię popiera wnioskodawca, szkoda, bo mogłoby się okazać, że tych PiSowców jest więcej niż pokazują sondaże ha ha ha

  Odpowiedz
  IP: 159.205.xx7.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.