Czarna taktyka pomorskich terytorialsów. Żołnierze będą szkolić się w Kościerzynie

(fot. DWOT)
Tczew - Czarna taktyka pomorskich terytorialsów. Żołnierze będą szkolić się w Kościerzynie
Żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w najbliższy poniedziałek, 20 czerwca rozpoczną w Kościerzynie siedmiodniowe ćwiczenia z tzw. czarnej taktyki oraz taktyki pomocy poszkodowanym na polu walki.

Czarna taktyka a więc działania w terenie zurbanizowanym, to bardzo ważna część żołnierskiego rzemiosła, gdyż w dzisiejszych czasach - co dobrze widać podczas trwającej wojny na Ukrainie - coraz częściej konflikty zbrojne toczą się w miastach.

Czarna taktyka obejmuje więc prowadzenie działań na terenie miast, wsi, w budynkach mieszkalnych, miejscach użyteczności publicznej takich jak parkingi, ale także pojazdy, samoloty, śmigłowce i pociągi.

- Co ważne żołnierze 7 PBOT ćwiczyć będą na terenie kompleksu w którym zlokalizowany będzie 72 batalion lekkiej piechoty. Jest to więc pierwsze szkolenie, które odbywać się będzie w stałym rejonie odpowiedzialności kościerskiego batalionu. Podczas szkolenia wykorzystywane będą środki pozoracji pola walki. Będzie więc słychać wybuchy związane z przeprowadzaniem ćwiczeń. Za wszelkie niedogodności przepraszamy. - informuje Maciej Szalbierz z 7 PBOT.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Czarny Piotruś_gość

  21.06.2022, 04:31

  Kopa w jaja z butli w łeb.

  To moja taktyka na przeżycie sobotniej nocy w mieście.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • +1

  Koko_gość_gość_gość_gość_gość

  21.06.2022, 16:40

  Zapraszamy w nocy do Tczewa.Wszystkiego się naucza po co Kościerzyna...

  Cytuj
  IP: 5.173.xx1.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.