Gmina Gniew aplikuje o środki w ramach Aktywnego Sołectwa Pomorskiego

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Gmina Gniew aplikuje o środki w ramach Aktywnego Sołectwa Pomorskiego
Gmina Gniew złożyła wniosek aplikacyjny w ramach programu Aktywne Sołectwo Pomorskie, na realizację projektu pn. Wspólna integracja nad stawem. Inicjatywa ma na celu zagospodarowanie terenu nad stawem w Szprudowie, który służyć ma lokalnej społeczności.

Zadanie polegać będzie na budowie drewnianej altany wraz z ławkami i stołem, które wykorzystywane będą podczas organizacji lokalnych wydarzeń kulturalnych i spotkań, w celu integracji społeczności wsi Szprudowo. Zagospodarowanie terenu da także duże możliwości wypoczynku mieszkańcom.

Staw w Szprudowie zlokalizowany jest w centrum wsi, w pobliżu świetlicy wiejskiej i boiska sportowego. W ramach środków pochodzących z Funduszu Sołeckiego i budżetu gminy Gniew staw w 2020 roku został wyczyszczony oraz pogłębiony, a ziemia wokół zbiornika rozplantowana i wyrównana. Dzięki tym zabiegom we wsi powstał atrakcyjny teren rekreacyjny z oczkiem wodnym.
- Mamy nadzieję, że nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony i będziemy mogli z powodzeniem zrealizować ten projekt. Jestem pewny, że zagospodarowanie terenu w Szprudowie korzystnie wpłynie na poprawę jakości życia kulturalnego i towarzyskiego lokalnej społeczności. Już dzisiaj serdecznie dziękuję sołtysowi Sołectwa Szprudowo i mieszkańcom za zaangażowanie w poprawę wizerunku wsi - mówi burmistrz Maciej Czarnecki.

Gmina Gniew w ramach programu może pozyskać 10 000 złotych. O przyznaniu dotacji zadecyduje Sejmik Województwa Pomorskiego. Wyniki poznamy w maju tego roku.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Monika_gość_gość

  24.02.2021, 17:28

  Hej

  Cześć , jesteś wolnym mężczyzną, czujesz się samotny, chciałbyś to zmienić ? Nie czekaj odezwij się. Samotna, wolna, bez nałogów i niezależna. Nie dawno wróciłam z Anglii do kraju. Poznam Pana do wspólnych spotkań, wspólnych spacerów, wspólnie spędzania czasu, a jak zaiskrzy to może i więcej :) Naturalnie przed spotkaniem chciałabym się lepiej poznać, wymienić się numerami telefonów i zdjęciami jeżeli jesteś zainteresowany kontakt i moje zdjęcia znajdziesz na moim profilu randkowym tnij.tcz.pl/?u=1c35af

  Odpowiedz
  IP: 82.160.xx9.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.