Jutro działania "Bezpieczny Pieszy"

Policjant (fot. tcz.pl)
Tczew - Jutro działania "Bezpieczny Pieszy"
Zmniejszenie liczby zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego to główne cele działań, które zostaną przeprowadzone na terenie województwa pomorskiego 10 maja. Jutro, od wczesnych godzin porannych, w rejonie przejść dla pieszych oraz innych miejsc, w których najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych, zauważymy większą ilość policjantów ruchu drogowego.

10 maja pomorscy policjanci prowadzą działania "Bezpieczny Pieszy". Ich celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie, że są oni pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Mundurowi mają za zadanie reagować na wykroczenia, których popełnianie najczęściej prowadzi do wypadków z udziałem pieszych i cyklistów.

-
Najczęstszymi "grzechami" kierowców jest omijanie pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz niezachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych. Pieszym natomiast zdarza się przechodzenie w miejscach zabronionych, niestosowanie się do sygnalizacji oraz wchodzenie bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Równie niebezpieczne jest wychodzenie na jezdnię zza przeszkody. Należy pamiętać, że zasada ograniczonego zaufania powinna towarzyszyć pieszym i kierującym cały czas. Podczas przechodzenia przez drogę należy oderwać wzrok od urządzeń elektronicznych i cały czas obserwować otoczenie. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  Job_gość_gość

  10.05.2019, 04:36

  Tczewska drogówka pracuje

  Policjanci drogówki wyjdą z ukrycia będą pracować? Nie będą stać na bulwarze nad Wisłą, na terenach po dawnej jednostce wojskowej, przy LO nr1 ? No to do pracy :)

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx1.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.