Szybciej z północy do Czech

Autostrada A1 (fot. tcz.pl)
Tczew - Szybciej z północy do Czech
Podróż na południe Polski za kilka miesięcy będzie szybsza. Do użytku zostaną oddane kolejne kilometry A1 - m. in. obwodnica Częstochowy.

Informację o kolejnych nowych kilometrach "bursztynowej trasy" podało Radio Gdańsk. .

- Jeszcze w wakacje ma być udostępniony 36,6 km nowej autostrady z Częstochowy na Śląsk. W grudniu, jeśli nie będzie problemów na budowie, otwarta zostanie 21-kilometrowa autostradowa obwodnica Częstochowy. Z całej autostrady A1 kierowcy powinni skorzystać w drugiej połowie 2022 r. - informuje Radio Gdańsk.

Dodajmy, że pierwszy pomorski odcinek autostrady, prowadzący z Rusocina do Swarożyna, otwarto w grudniu 2007 roku. Dzięki otwarciu pomorskiego odcinka znacznie zmniejszył się ruch ruch na terenie równoległej dawnej krajowej "jedynki" przebiegającej przez Tczew.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +10

  qq_gość

  15.04.2019, 11:16

  za nim oddadzą calą A1 to od Rusocina już mogą zacząć łatanie

  Odpowiedz
  IP: 157.25.xx1.xx8 
 • +3

  leo_gość

  15.04.2019, 22:44

  najdroższa autostrada w Europie ZŁODZIEJE!

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.