Na Jagiellońskiej samochód stanął w płomieniach

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - Na Jagiellońskiej samochód stanął w płomieniach
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 15.07.2019 roku do 21.07.2019 roku zanotowano łącznie 26 zdarzeń, w tym 3 pożary, 20 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia


16.07.2019r. - Opalenie DK 90 - wypadek drogowy
Do wypadku drogowego, z udziałem 3 samochodów osobowych, Audi A4, Ford Galaxy oraz Mercedes, doszło na drodze krajowej nr 90. Po przyjeździe na miejsce droga była zablokowana w obu kierunkach. W wypadku jedna osoba została ranna. W usuwaniu skutków zdarzenia, które trwały 5 godzin, brały udział 3 zastępy z Jednostek Ratowniczo Gaśniczych w Tczewie i Kwidzynie oraz 2 zastępy z OSP w Rakowcu i Opaleniu.

19.07.2019r - Tczew ul. Jagiellońska 55 - pożar samochodu
Na miejscu zdarzenia, na parkingu obok centrum handlowego, zastano samochód osobowy, Opel Omega, w którym, w komorze silnika wybuchł pożar. Ogień był przytłumiony przy pomocy gaśnic, przez świadków zdarzenia. Pożar dogaszono. Prawdopodobną przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej. W akcji gaśniczej brał udział zastęp z JRG w Tczewie.

20.07.2019r - Gąsiorki - przygnieciony mężczyzna
W trakcie prac montażowych przy stawianiu elektrowni wiatrowej, doszło do przygniecenia mężczyzny przez ładowarkę Liebherr. W momencie przyjazdu na miejsce zdarzenia, mężczyzna był już uwolniony przez świadków zdarzenia, przy pomocy drugiej ładowarki. Był przytomny. Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał poszkodowanego do szpitala. W akcji brały udział 2 zastępy z JRG w Tczewie i Starogardzie oraz 2 zasępy z OSP w Morzeszczynie i Kierwałdzie.

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA