144 osoby świętują razem z Tczewem

Dzień Tczewa - oczekiwanie na wejście wojsk Hallera (fot. tcz.pl)
Tczew - 144 osoby świętują razem z Tczewem
144 osoby mieszkające w Tczewie, świętują dzisiaj urodziny. W związku z tym, że to dla Tczewa to dzień szczególny, przygotowano dla nich specjalne niespodzianki.

Przedostatni dzień pierwszego miesiąca w roku, to dla Tczewa dzień szczególny. Dzień 30 stycznia, od 1992 r. obchodzimy bowiem jako Dzień Tczewa. Jest to pamiątka wkroczenia do miasta w 1920 r. Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera i powrotu Tczewa do Polski. Z tej okazji ratusz przygotował niespodzianki dla wszystkich solenizantów.

- Z okazji święta miasta, prezydent Mirosław Pobłocki, tradycyjnie wysyła życzenia urodzinowe wszystkim mieszkańcom urodzonym 30 stycznia. Jest ich 144. Najstarszy jubilat 30 stycznia skończy 90 lat, najmłodsza - 1 rok. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miasta w Tczewie.


Życzenia rozwiozą do domów Tczewscy Kurierzy Rowerowi. Dodamy, że dzisiaj o godzinie 17.00 w sali CKiS odbędzie się uroczysta sesja z okazji Dnia Tczewa.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +3

  Tczewianka_gość_gość_gość_gość_gość

  30.01.2019, 14:54

  gratulacje

  Gratulacje dla urodzonych tczewian w tym dniu. I Miasta Tczewa

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA