Uczniowie "jedynki" sprawdzali wiedzę z historii

Konkurs histiryczny (fot. mat. prasowe)
Tczew - Uczniowie "jedynki" sprawdzali wiedzę z historii

zobacz galerię zdjęć: 3
W Szkole Podstawowej nr 1 w Tczewie odbyła się druga edycja Międzyszkolnego Konkursu Historycznego. Tematykę "potyczek historycznych" określał przedział czasowy od kongresu wiedeńskiego (1815) do traktatu wersalskiego (1920). Mimo że uczniowie musieli przyswoić ogrom wiedzy, to z zadaniami, jakie na nich czekały, poradzili sobie bez problemów.

Konkursowe zmagania były podejmowane drużynowo. W konkursie wzięły udział tczewskie szkoły ("1", "4", "10", Zespół Szkół Katolickich, SP im. Ojca Pio) oraz uczniowie z Miłobądza i Swarożyna, co niezwykle ucieszyło organizatorów. Po wyrównanych rundach ostatecznie zwyciężyła drużyna z SP nr 1, drugie miejsce zajął Zespół Kształcenia i Wychowania w Swarożynie, natomiast trzecie - SP z Miłobądza.

Konkurs przygotowały nauczycielki historii: Maria Stanewicz i Ewa Brzoskowska. Oprawą plastyczną zajął się Witold Kuśnierz, a za multimedia odpowiedzialny był Stanisław Paluchowski i wspomniana już Maria Stanewicz.

- W tym roku konkurs odbywa się w wyjątkowym dla naszego miasta dniu - 30 stycznia. Świętujemy powrót Tczewa do Polski po 148 latach zaboru pruskiego. Naszym celem jest edukowanie młodego pokolenia. Niezwykle cieszy mnie fakt, że chętnych do udziału w konkursie nie brakuje. Dziękuję zarówno uczestnikom, jak i nauczycielom za wkład pracy w przygotowanie uczniów - powiedział Krzysztof Sibiga, wicedyrektor SP 1.


foto: Małgorzata Czerny

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  _gośćbyły Solidaruch..._gość

  07.02.2020, 23:52

  biedne dzieci...

  ....na przestrzeni kilku ostatnich lat historia zdezaktualizowała się i nie zdążono uzupełnić podręczników. Wszak Kaczyńscy byli ojcami Niepodległości z roku 1918, a Morawiecki doradzał Piłsudskiemu! O tym jeszcze nie uczono, a odpowiedzi należy znać....

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx0.xx5 
 • -3

  hjbhj_gość

  08.02.2020, 12:02

  No dokladnie a kod obronił demokracje i wolne sądy dla swoich :D

  Cytuj
  IP: 83.23.xx2.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA