Tym zajmowali się tczewscy strażacy

Straż pożarna na Jedności Narodu (fot. Tcz.pl)
Tczew - Tym zajmowali się tczewscy strażacy
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 01.02.2021 roku do 07.02.2021 roku zanotowano łącznie 31 zdarzeń, w tym 9 pożarów, 21 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia

01.02.2021 -Tczew, ul. Jagiellońska - izolowanie zdarzenie ratownictwa medycznego


W związku z brakiem Zespołu Ratownictwa Medycznego w Tczewie zastęp straży pożarnej został zadysponowany do nieprzytomnej kobiety. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy przystąpili do resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Po ok. 15 minutach przybyły na miejsce ZRM przejął działania ratownicze, jednak nie przyniosły one skutku i został stwierdzony zgon kobiety. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG Tczew.

05.02.2021 - Tczew, ul. W. Polskiego - potrącenie

Na miejscu zdarzenia zastano potrąconą kobietę siedzącą w samochodzie, który wcześniej ją potrącił na przejściu dla pieszych. Przy kobiecie znajdował się kierowca oraz jeden z świadków zdarzenia. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie przekazaniu jej przybyłem na miejsce Zespołowi Ratownictwa medycznego, który przetransportował poszkodowaną do szpitala. W zdarzeniu brał udział zastęp z JRG Tczew.

07.02.2021 - Tczew, Bulwar Nadwiślański - poszukiwania 2 nastolatków


O godz. 19:50 do SKKP wpłynęła informacja o 2 zaginionych nastolatkach w wieku 11 i 14 lat. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy JRG Tczew, OSP Tczew, OSP Rokitki oraz Grupa Poszukiwawczo Ratownicza z Gdańska. Działania polegały na sprawdzeniu terenu wzdłuż brzegu Wisły i Kanału Młyńskiego, okolicznych terenów na os. Staszica oraz Czatków. Po ok. 3 godzinach poszukiwań chłopcy odnaleźli się w Steblewie, powiat gdański.

Informujemy również, że w minionym tygodniu doszło do 3 kolejnych pożarów sadzy w kominie. Pragniemy za pośrednictwem mediów przypomnieć o konieczności dokonywania regularnych przeglądów kominiarskich.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +3

  Maria_gość

  09.02.2021, 09:05

  "W związku z brakiem Zespołu Ratownictwa Medycznego w Tczewie" - zobacz Europo jak można pięknie żyć!

  Odpowiedz
  IP: 62.111.xx3.xx0 
 • .._gość_gość

  09.02.2021, 09:36

  ...

  To w Tczewie jest OSP? A że tak skromnie zapytam, po co? Chyba że mają jakąś specjalizację to ok.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx6.xx9 
 • Gość _gość

  09.02.2021, 14:32

  Jak to po co?

  Kiedyś była to grupa wodno nurkowa ale od jakiego czasu mają jakiś mały samochód gaśniczy oraz podnośnik i działają sobie. Maja chłopaki stronę internetową sprawdź sobie co robią

  Cytuj
  IP: 37.47.xx6.xx6 

  .._gość_gość

  09.02.2021, 15:32

  ...

  Znalazłem stronę. Naliczyłem 30 akcji w 2020r. Co daje całe 2,5 akcji miesięcznie. Ekonomia nie chodzi w parze z ratownictwem. Nigdzie nie znalazłem kosztów utrzymania niestety.

  Cytuj
  IP: 188.147.xx6.xx9 
 • Gosc_gość

  09.02.2021, 16:07

  Ilość akcji

  Z tego co wiem to było ponad 40 "akcji". Moje zdanie jest takie ze choćby raz wyjechali i uratowali ludzkie życie to warto. Nie przeliczysz życia na pieniądze. Poza tym jest to ewentualna pomoc dla psp która obecnie dysponuje tylko dwoma autami gaśniczymi bo jak wszędzie obcięli ilość aut i ilość strażaków na zmianie

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx6.xx6 
 • ..._gość_gość

  09.02.2021, 18:56

  OSP

  Życie ludzie jest bezcenne, pełna zgoda. Natomiast jaki jest sens aby jednostka OSP była w tym samym mieście gdy jest PSP? W aglomeracji wiejskiej to OSP jest pierwsze gdy PSP jest dopiero w drodze. A w mieście? Podaj proszę (skoro masz wiedzę o wyjazdach OSP) ile razy OSP Tczew wyjechało prędzej czy chociażby równocześnie do akcji razem z PSP. Podejrzewam że ani razu. Wg. mnie jeżeli nie mają jakiejś wąskiej specjalizacji to ich byt w takiej formie nie ma sensu. Przejrzałem info z FB oraz tcz.pl i stwierdzam że PSP Tczew w mieście, współpracuje ramię w ramię z OSP Miłobądz oraz OSP Gniszewo.

  Cytuj
  IP: 188.147.xx6.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA