Obchody Światowego Dnia Kociewia w gminie Gniew

(fot. mat .prasowe)
Tczew - Obchody Światowego Dnia Kociewia w gminie Gniew
W środę, 10 lutego będziemy obchodzić Światowy Dzień Kociewia. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na Gminne Obchody Światowego Dnia Kociewia organizowane przez Gminę Gniew, Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Gniewie oraz Szkołę Podstawową im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie.

Przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji, które z racji pandemii będziecie mogli obejrzeć za pośrednictwem Gniewska TV. Obchody rozpocznie specjalny materiał pt. "Kociewskie pasje", w którym zaprezentujemy występy Piaseckich Gzubów oraz Zespołu Folklorystycznego Burczybas pod kierownictwem Wojciecha Górskiego. Dodatkowo będziecie mogli zobaczyć warsztat połączony z prelekcją na temat kociewskiego rękodzieła w wykonaniu Magdaleny Tkaczyk "Tkaczykowej".

Obchody Światowego Dnia Kociewia będziecie mogli śledzić również na żywo. O godzinie 10:30. władze gminy oddadzą hołd zasłużonym Kociewiakom, regionalistom śp. Janowi Ejankowskiemu i śp. Teofilowi Watkowskiemu na cmentarzu w Piasecznie. Następnie o godzinie 12:00 z balkonu gniewskiego ratusza zostanie uroczyście odegrany Kociewski Hymn.

Ponadto zorganizowaliśmy kociewski konkurs dla dzieci "Kolorujemy po kociewsku", który zostanie rozstrzygnięty 10 lutego o godzinie 15.00 na profilu Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie.


Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Program obchodów

godz. 9.00 ONLINE na kanale FB Gniewska TV
Emisja okolicznościowego nagrania pt. "Kociewskie pasje"
godz. 10.30 Piaseczno LIVE Gniewska TV
Uroczyste złożenie wieńców przez władze miasta na grobach regionalistów śp. Jana Ejankowskiego i Śp. Teofila Watkowskiego
godz. 12.00 Gniew LIVE Gniewska TV
Uroczyste odegranie Hymnu Kociewia z Gniewskiego Ratusza
godz. 15.00 FB CKiBP Gniew
Rozstrzygniecie Kociewskiego Konkursu "Kolorujemy po kociewsku" organizowanego przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Gniewie, Gminę Gniew oraz Lokalną Organizację Turystyczną Kociewie

Drukuj
Prześlij dalej