"Bezpieczna droga do szkoły" w Rożentalu

(fot. pelplin.pl)
Tczew - "Bezpieczna droga do szkoły" w Rożentalu
Dzięki współpracy Sołtys Sołectwa Rożental Joanny Ligmanowskiej i Prezesa Stowarzyszenia Historyczne Dziedzictwo Pomorza Sławomira Ossowskiego, 6 września 2021 r. (poniedziałek) w skate parku w Rożentalu odbyło się wydarzenie pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły".

Zasady bezpieczeństwa i poruszania się na drodze omawiał Pan Paweł Słomiński, pracownik Amber One Autorstady A1. Podczas wydarzenia dzieci dowiedziały się m. in. o maksymalnych prędkościach dozwolonych dla hulajnóg i rowerów, w jaki sposób należy poruszać się po przejściu dla pieszych, rozpoznawać znaki drogowe, jak używać defibrylatora, czy też jak przeprowadzić pierwszą pomoc. Atrakcją była również możliwość wejścia do wozu strażackiego. Na zaproszenie Sołtys odpowiedziało ponad 40 dzieci z sołectwa. Przedstawiciele współorganizatora, stowarzyszenia, promowali bezpieczne poruszanie się dzieci po drogach poprzez rozdawanie specjalnych gadżetów odblaskowych.

W wydarzeniu tym wzięli udział także: dzielnicowi Komisariatu Policji z Pelplina, Ochotnicza Straż Pożarna Pelplin, Pan Sebastian Dyk - przedstawiciel ratowników medycznych przy Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -3

  Tczewianin_gość

  15.09.2021, 07:16

  Jaka to dzielnica Tczewa ten Rozental? Dlaczego portal MIASTA Tczewa zajmuje się takimi bzdurami?

  Odpowiedz
  IP: 31.60.xx3.xx4 
 • Racja_gość

  15.09.2021, 09:28

  Dwie osoby z Rożentala zminusowły. To już dawno nie jest portal miasta Tczewa tylko portal Gniewu i Psiaplina wraz z wioskami.

  Cytuj
  IP: 80.52.xx9.xx8 
 • +5

  Sol_gość

  15.09.2021, 10:12

  ...

  Bo w Tczewie się nic nie dzieje. O czym mają pisać?

  Odpowiedz
  IP: 205.201.xx5.xx4 
 • +1

  Yato_gość

  16.09.2021, 07:15

  nie chce im się d**y ruszyć by napisać materiał czekają aż im doślą kronikę policyjną z której przepiszą "newsy"

  Cytuj
  IP: 37.47.xx4.xx3 
 • Grzegorz _gość

  16.09.2021, 08:42

  Czy wam już die w dupie przewraca same gwiazdy w tym wydarzeniu były.zajmijcie się prawdziwa pracą. Może jeszcze dzieci niech się naucza jak szczepić na swirusa

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx2.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.