Dwaj nowi radni, funkcje w komisjach rozdane - znów bez PO

rada (fot. tcz.pl)
Tczew - Dwaj nowi radni, funkcje w komisjach rozdane - znów bez PO
Ustalono już ostateczny kształt tczewskiej Rady Miejskiej. Podczas wtorkowej sesji ślubowanie złożyło dwóch nowych radnych - w miejsce prezydenta Mirosława Pobłockiego zasiądzie Kazimierz Janusz (Porozumienie na Plus), zaś mandat po Zenonie Drewie, który obejmie stanowisko wiceprezydenta, przyjął Tomasz Tobiański (PnP). Poznaliśmy też składy i przewodniczących komisji stałych rady.

Wtorkowa sesja (14.12), podczas której z magistratem pożegnał się oficjalnie prezydent Odya, zaś urząd przejął Mirosław Pobłocki, stała się również okazją do zaprzysiężenia nowych radnych. Mandat po wybranym w grudniowych wyborach prezydencie przejął Kazimierz Janusz (zasiadał już w radzie m. in. podczas kadencji 2002-2006):

- Chciałbym się skupić na integracji organizacji pozarządowych, ponieważ doświadczyłem wiele spraw, działając w Tczewskim Towarzystwie Kulturalnym "Brama". Czasami ta współpraca nie układa się najlepiej, a sukcesy można przecież wspólnie odnosić. - powiedział nam radny z Porozumienia na Plus.

W miejsce Zenona Drewy, który ma zostać powołany na wiceprezydenta, zasiądzie z kolei Tomasz Tobiański (PnP):


- Będę skupiał się na kontynuacji przedsięwzięć, jakie zostały już podjęte. Nie ukrywam też, że bardzo mi zależy na promocji sportu, zbudowaniu nowej bazy, boisk wielofunkcyjnych, bo nie wszystkie osiedla takie posiadają. - tłumaczył nam radny znany już z poprzedniej kadencji.

Podczas sesji poznaliśmy również składy komisji stałych RM. Na mocy porozumienia klubów PnP, RiO i PiS stanowiska wszystkich przewodniczących i ich zastępców trafiły właśnie do tych ugrupowań, chociaż Platforma Obywatelska również zgłaszała swoje kandydatury. Przewodniczącym komisji rewizyjnej został zatem Kazimierz Ickiewicz (PnP), a jego zastępcą Ferdynand Motas (PiS). Komisję finansowo-budżetową przejął Czesław Roczyński (PnP) - zastępca Zbigniew Urban (RiO). Komisją polityki gospodarczej będzie kierował Krzysztof Misiewicz (RiO) - zastępcą wybrano Zenona Żyndę (PiS). Komisji edukacji, kultury i kultury fizycznej będzie przewodniczył Tomasz Tobiański (PnP), a jego zastępcą jest Kazimierz Janusz (PnP), zaś komisję polityki społecznej przejęła Bożena Chylicka (PnP), którą będzie zastępował Piotr Kajzer (RiO).

- Gratuluję wszystkim tym, którzy zostali wybrani na funkcje przewodniczących komisji stałych. Nie trzeba dużo mówić. Szkoda tylko, że dwóch radnych z Porozumienia nie zostało obdarzonych funkcjami przewodniczącego i zastępcy - mianowicie pan Truszkowski i pan Korda. Gdyby starczyło tych stanowisk, to pewnie obdarzylibyście się państwo wszyscy razem. Trzeba by jeszcze jedną komisję powołać, wtedy byłby akurat komplet, biorąc pod uwagę pełną demokrację, która powinna na tej sali funkcjonować. - mówił po głosowaniu Włodzimierz Mroczkowski, szef klubu PO.

Radni muszą wkrótce znowu się spotkać - tym razem, by przyjąć budżet na przyszły rok.

Kto w jakich komisjach?

Komisja rewizyjna

Brygida Genca, Kazimierz Ickiewicz, Roman Kucharski, Krzysztof Misiewicz, Ferdynand Motas, Włodzimierz Mroczkowski, Antoni Truszkowski, Zbigniew Urban

Komisja finansowo-budżetowa

Ewa Czochór, Brygida Genca, Piotr Kajzer, Krzysztof Korda, Roman Kucharski, Bartłomiej Kulas, Krzysztof Misiewicz, Ferdynand Motas, Włodzimierz Mroczkowski, Czesław Roczyński, Tomasz Tobiański, Zbigniew Urban

Komisja polityki gospodarczej


Bożena Chylicka, Brygida Genca, Kazimierz Janusz, Piotr Kajzer, Roman Kucharski, Krzysztof Misiewicz, Włodzimierz Mroczkowski, Gertruda Pierzynowska, Antoni Truszkowski, Zbigniew Urban, Zenon Żynda

Komisja edukacji, kultury i kultury fizycznej

Grażyna Antczak, Ewa Czochór, Brygida Genca, Kazimierz Janusz, Barbara Kamińska, Bartłomiej Kulas, Piotr Popielarczyk, Czesław Roczyński, Tomasz Tobiański, Zenon Żynda

Komisja polityki społecznej

Grażyna Antczak, Bożena Chylicka, Piotr Kajzer, Krzysztof Korda, Bartłomiej Kulas, Gertruda Pierzynowska, Piotr Popielarczyk

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (53)
dodaj komentarz

 • +8

  stary zając

  16.12.2010, 00:13

  Zobaczymy co zrobią nasi dietetycy

  oby nie było gorzej o fajnie że koło Polowań Obywatelskich zostało odstawione w mailny.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +7

  _gość

  16.12.2010, 06:58

  głosowaliście na urbana to teraz macie!!! Ja niestety swój głos oddałem na pnp i żenada z tego co robią te pajace!! Gdyby wiadomo było że wejdą w koalicję z pis i pis(bis) czyli rio mieli by o połowę głosów mniej.

  Odpowiedz
  IP: 195.117.xx9.xx1 
 • -8

  nie kombinuj pełowcu_gość

  16.12.2010, 08:45

  lol:

  widać żeś płaczący pełowiec mały prowokatorek czas pogodzić się z POrażką

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
  +4

  FELIX_gość

  16.12.2010, 16:52

  PUKNIJ SIĘ W CZOŁO GOŚCIU.

  Cytuj
  IP: 89.200.xx7.xx9 
 • +6

  Tcz_gość

  16.12.2010, 07:24

  Szarpajmy jadło na sztuki...

  Ależ podział łupów, tak to jest jak dzika horda dorwie sie do władzy :( Zal. PNP z Pisem podzielili wszystko... (tak, tak rio to tez zwykly pis tylko w innych piorkach)

  Odpowiedz
  IP: 213.192.xx6.xxx 
 • -3

  lol:_gość

  16.12.2010, 08:52

  RiO tak jak PJN to nie pis

  Zmiany się dokonują ale pełowcy nie nadążają za tym. Ciagle żyją w sondażach 59% POparcia

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +14

  Wszyscy razem przeciw PO_gość

  16.12.2010, 07:31

  lol:

  TO MUSI DAWAĆ DO MYŚLENIA. Wszystkie ugrupowania połączyły się razem przeciw PO. Coś w tym nusi być, tylko co ?

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +12

  wyborca_gość

  16.12.2010, 08:04

  Szkoda, że nie mówili tego przed wyborami

  Szkoda, że PnP nie mówiło głośno przed wyborami, że będa współpracować z PIS. Tak nas wyborców zawsze robią w trąbę. Niby głosuje się na bezpartyjny klub, a później okazuje się, że połowa władzy w mieście to PIS. Duże rozczarowanie. Jak chcieli rządzić ponad podziałami to chociaż mogli rozdzielić stanowiska spośród wszystkich, a nie kumać się z pisiorami.

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • -3

  lol:_gość

  16.12.2010, 08:50

  Wolałbyś z PO

  Posłuchaj wywiadu z Pobłockim. Chciał ze wszystkimi ale pełowcy chcieli za dużo.

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
  -11

  C>K>M

  16.12.2010, 09:14

  Rozczarowanie to było gdy partia która wybrała wybory hasłami o wolności i cudzie gospodarczym na cudotwórcę i wolnościowca namaściła "Pana Waldka":)

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +9

  kierownik samochodu_gość

  16.12.2010, 10:50

  Ja popieram to rozgoryczenie. Nawet jak PO chciało za dużo to ramach współpracy ponad podziałami stanowiska rozdziela się równo między wszystkimi. W ten sposób p. Pobłocki i PnP oszukali mnie i wielu innych, którzy na nich głosowali. Mimo, że PO i PnP maiało najwięcej głosów Tczew stał się miastem PiSowców ;]

  Cytuj
  IP: 87.204.xx7.xx8 
 • -4

  _gość

  16.12.2010, 08:09

  A no jak się jest zachłannym to się tak kończy. PO poszło po bandzie żądając najważniejszych stanowisk w RM i RP, a że trafili na twardy kamień to teraz tak jest, a nie inaczej - filozofia wszystko albo nic :). Ale jak klub, którego jeden kandydat jest zamieszany w kupno głosów (wiceprzewodniczący partii) to jego szef nie powinien się wypowiadać, że złamano dobre obyczaje i pogwałcono demokrację z takimi ludźmi nic dziwnego, że nie chcą się dogadywać. A na dodatek to żenujące wystąpienie p osła Jana paranoja.

  Odpowiedz
  IP: 195.205.xx3.xx6 
 • -6

  lol:_gość

  16.12.2010, 08:55

  Dobrze że mu żyłka nie pękła !

  pełowcy płaczą, teraz to za darmo weszliby w koalicje. Ale teraz to za późno.

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +14

  kierownik samochodu_gość

  16.12.2010, 09:17

  Tak się przyglądam sytuacji po wyborach i jestem trochę zniesmaczony. Poszedłem głosować na Pobłockiego, żeby nie wygrał Sosnowski i Mroczkowski. Na radnych PnP głosowałem, żeby nie było w Radzie Miasta takich panów jak pan Kaffka czy Urban. I co po wyborach? Przewodniczący Rady z PnP, zastępcy z PiSu i RiO (oszczepieńców PiSu). Doszły mnie słuchy (nie wiem na ile to prawda), że zastępcą p. Pobłockiego ma zostać Sosnowski. W ten sposób dwa obozy, które prowadziły wielką walkę i podzieliły wyborców rządzą razem i odpowiedzialnie :) Zawiodłem się niestety.

  Odpowiedz
  IP: 87.204.xx7.xx8 
 • +4

  Michu_gość

  16.12.2010, 20:14

  Kto się trochę interesował kandydatami - przewidział,że tak właśnie będzie. Nie wierzcie w to, co wam pięknie mówią kandydaci na jakiś stołek! Kandydata trzeba poznać od normalnej strony. A w większości było tak, że moja koleżanka lub kolega, czy też babcia i sąsiadka głosują na niego, to ja też zagłouję.A dni spędzają na oglądaniu seriali w tv. Tą koalicją śmierdziało już po 1 turze. Zawiedzeni wyborcy Pobłockiego? Zawiedzeni, że pisiory w radzie i UM? I dobrze wam tak! Teraz żyjcie z tą świadomością przez 4 lata! I niech sumienie was gryzie. Niech gryzie mocno!

  Cytuj
  IP: 84.38.xx1.xx9 
 • +10

  gmorek_gość

  16.12.2010, 09:26

  leperiada

  PnP zrobiło tak jak J.Kaczyński związała się z PiS i RiO jak PiS z LPR i Samoobrona. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak ktoś miał dosyć partii rządzącej (PO) i opozycyjnej(PiS) to głosował na PnP, a ta nam wykręciła taki numer. Mogli od razu powiedzieć, że oni popierają Kaczyńskiego to bym na nich nie głosował. Oszuści!!!

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • -10

  nie zmieniajcie mi wpisów !!_gość

  16.12.2010, 10:16

  lol:

  pełowcy będą robili wszystko żeby rozwalić tą koalicję. Mam złą wiadomość nie uda wam się to. Wszyscy z was się śmieją. Wymieńcie wodzów to może zaczną z wami gadać.

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • -7

  Gość_gość

  16.12.2010, 09:34

  Hmm

  Też słyszałem od pewnej osoby o takiej tezie, że PO przed wyborami już miało stanowiska obsadzone i wielce skakało a teraz spotkała ich za to wielka KARA ale czy to prawda to nie weim, bo jakoś Polityką za bardzo się nie interesuje!!

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx5 
 • -6

  _gość

  16.12.2010, 10:31

  Widać wyraźnie, że są potrzebne zmiany, kiedyś w Tczewie też rozpoczęto strajki na Wybrzeżu może decyzja naszej RM będzie jakimś sygnałem dla innych, że istnieje też jeszcze druga droga nie koniecznie ta jedynie słuszna, jaką prezentuje PO i jej wódz Donek

  Odpowiedz
  IP: 195.205.xx3.xx6 
 • +7

  antypis_gość

  16.12.2010, 10:57

  czyli znowu zero rozwoju

  pod rzadami pnp-rio-pis nie bedzie rozwoju dla tego miasta które jest daleko za np. malborkiem czy starogardem.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx0.xx9 
 • +7

  mieszkaniec _gość

  16.12.2010, 11:52

  rada

  Większość wypowiedzi to zacietrzewieni zwolennicy PiSu którzy zawodzą z zachwytu .Koalicja PNP,KKR i te RiO z PiSem została zawarta przed wyborami ze strchu przed silną Platformą Obywtelską obrona własnych tyłków a nie opowieści ze chcieli zbyt wiele takie bzdury to może trafiają do tych ociemiałych zwolenników PiSu ,zobaczymy za cztery lata jakie koalicje będą się zawiązywać chyba że ta zbieranina padnie wcześniej z tym kreatywnym wodzem

  Odpowiedz
  IP: 77.115.xx7.xx2 
 • +9

  MEMIAH_gość

  16.12.2010, 12:12

  rada bez zaplecza (politycznego)

  PIS I RIO bo to samo jest w sejmie i w ogóle mówią o poszanowaniu demokracji., to dlaczego PO największy klub (razem z PNP) jest po za burtą .PO może i dużo chciało ale taki układ powstał po wyborach .patrzy się szerzej a nie tylko na swoje podwórko .PO w pomorskim wygrało w sejmiku bezceremonialnie (głos na pana OdyE został zmarnowany)i ta ilość głosów idzie w dół .Panowie z PnP PIS i RIO tego nie rozumieją że trzeba mieć tzw.przełożenie w górę aby coś zrobić. tak się uprawia politykę moi Panowie (chłopcy) chciwi na władzę . mam nadzieję iż PO będzie twardą ,konstruktywną opozycją ,która będzie potrafiła rozliczyć z obietnic przedwyborczych i wskazać wyborcom właściwą drogę za 4 lata

  Odpowiedz
  IP: 91.208.xx6.xxx 
 • -7

  lol:_gość

  16.12.2010, 14:59

  gupoty piszesz

  bredzisz PROJEKTY SĄ ROZPATRYWANE MERYTORYCZNIE a nie partyjnie

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
  +5

  kolo_gość

  16.12.2010, 16:14

  MEMIAH

  Niestety MEMIAH ma racje. Projekty nie są rozpatrywane merytorycznie a politycznie. Decyzje podejmuje marszałek a on jest z PO :)

  Cytuj
  IP: 83.13.xx5.xx8 
 • +12

  Tcz_gość

  16.12.2010, 12:13

  Trwałość koalicji...

  Jeśli wierzycie ze te koalicje przetrwaja probe czasu, to jestescie w grubym błędzie. Oj będzie jeszcze placz i zgrzytanie zebami...

  Odpowiedz
  IP: 213.192.xx6.xxx 
 • -7

  _gość

  16.12.2010, 12:36

  Pytam, jeżeli jest tak dobrze z tym PO to dlaczego generał nie przeszedł do II rundy :) tam właśnie społeczeństwo pokazało gdzie jest miejsce dla PO, a mianowicie w III szeregu.

  Odpowiedz
  IP: 195.205.xx3.xx6 
 • -3

  pułkownik nie wszedł !_gość

  16.12.2010, 15:00

  lol:

  Generałowie przechodzą, pulkownicy już nie. Zdegradować do kaprala !

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • -4

  _gość

  16.12.2010, 13:01

  Pani Brygida Genca to chyba z urzędu nie wyjdzie w 4 komisjach zasiada nie jest przewodniczącą więc kasa miejsza to teraz trzeba to nadrobić - kobieta instytucja zna się na wszystkim :)

  Odpowiedz
  IP: 195.205.xx3.xx6 
 • -1

  Brygidka_gość

  16.12.2010, 13:38

  komisje

  Żal że nie posiadasz takich umiejętności PISIRZE

  Cytuj
  IP: 77.115.xx7.xx2 
 • +7

  mieszkaniec _gość

  16.12.2010, 13:03

  generał

  Generał to nie cała Platforma Obywatelska policz mandaty w mieście i powiecie to trfi do twojej PiSowskiej głowy ile tysięcy mieszkańców oddało swój głos na PO ' UKŁAD PRZEDWYBORCZY ' zrobił to co zrobił i w demokracji trzeba się z tym pogodzić że sfora rzuca się na korytko

  Odpowiedz
  IP: 77.115.xx7.xx2 
 • -8

  I'm_gość

  16.12.2010, 13:13

  PO na aut

  Nie rozumiem zawartych w niektórych powyższych wypowiedziach pogróżek nt. niezawarcia koalicji z PO. Koalicja PNP z PISem (bo czym jest RIO jak nie PISem) jest wstydem wizerunkowym, ale też dobrze skalkulowanym działaniem jeśli chodzi o perspektywę efektywnego działania w nowej kadencji. A któż jest w tym PO - poza jedną, dwiema merytorycznie kompetentnymi osobami reszta to kto? Groźby Posła PO, że jeżeli nie zostaną spełnione żądania tczewskiej PO, to zostanie odcięte finansowanie z Sejmiku o czymś świadczy... Partia ważniejsza od Miasta, więc w tym kontekście super, że odsunięto PO od władzy. A poza tym, protekcjonalny poseł z PO oprócz połajanek i mądrzenia się jak dotychczas nie może raczej pochwalić się większymi sukcesami w zdobywaniu pieniędzy dla naszego miasta. Więc PO do sejmu, a miasto zostawcie tym, którzy je kochają i chcą o nie dbać

  Odpowiedz
  IP: 83.14.xx6.xxx 
 • +3

  RiO to nie PiS_gość

  16.12.2010, 15:03

  lol:

  PnP wchłonie RiO a PiS zostanie dalej i tyle w temacie

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • MON_gość

  16.12.2010, 13:31

  szkoda ze sa ludzie z PiP-u to tylko moze byc gorzej

  Odpowiedz
  IP: 46.112.xx6.xx9 
 • +3

  PEOWIEC_gość

  16.12.2010, 13:31

  CO Z TĄ PO

  PO ma się dobrze powstało kolejne koło w mieście i prawdopodobnie bedą kolejne .A co z kołami PiSu macie jeszcze to kółko wzajemnej adoracji .Jestem członkiem PO i nie wstydzę się tego bo patrząc na te wpisy to widzę oczami wyobrażni wasze otępiałe twarzyczki

  Odpowiedz
  IP: 77.115.xx7.xx2 
 • +1

  cudak pełowski_gość

  16.12.2010, 15:48

  lol:

  co ty pindolisz pełowcu, w PiS są wykształceni, nawet były prezydent Tczewa, a kogo wy tam macie w tym peło ? trepów, i byłych pzpr-owców przewodniczących POP hehe. Kto był szefem Podstawowej Organizacji Partyjnej w Szkole Podstawowej nr 10 w Tczewie ? No kto, bo ja wiem i mam kwit.

  Cytuj
  IP: 87.205.xx1.xx2 

  C>K>M

  16.12.2010, 21:50

  Wstydzić się członkostwa w PO może się nie wstydzisz, ale chwalić się też nie masz czym:) Te otępiałe twarzyczki to twoi pracodawcy wyborcy, więc szanuj ich wszystkich obojętnie kogo teraz popierają, bo łaska pańska na pstrym koniu jeździ:)

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  klonik _gość

  16.12.2010, 13:49

  Po co ja głosowałam na PO i p.Pobłockiego !!

  To jest chamstwo , wierzyłam , że PnP jest apolityczne i z PO stworzą uczciwe rządy dla miasta ale PiSiaki , których nienawidzę przekupili PnP i zobaczymy czy ich też nie wyrolują, wstyd panowie i hańba !!!

  Odpowiedz
  IP: 62.233.xx9.xx2 
 • -2

  C>K>M

  16.12.2010, 21:54

  Aha, czyli koalicja z PO byłaby apolityczna, a z RiO, to już polityka.:) Ot mentalność. Jak USA przysyłają patrioty to szerzą wolność i demokracje, jak rusek przesunie wyrzutnie o 10 m to dąży do wojny:)

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +6

  mieszkaniec _gość

  16.12.2010, 16:26

  radni

  Jeden z nowych radnych to KAZIMIERZ JANUSZ czy odwrotnie JANUSZ KAZIMIERZ z PNP a wcześniej był w Platformie Obywatelskiej to tak jak z jego nazwiskiem PNP PO albo PO PNP co za różnica ważne że jest radnym i może pobierać dietę.Takie skoki to tylko w naszym mieście ,i nikt się nawet nie zaczerwieni ze wstydu .Przed wojna takie zachowanie byłoby godne potępienia ,a tu proszę brak wstydu i rozdajemy komunię w kościółku bez żenady.BRAWO

  Odpowiedz
  IP: 77.113.xx1.xx6 
 • +2

  społecznik_gość

  16.12.2010, 19:36

  Tczewskie środowisko pozarządowe jest dobrze zintegrowane panie Januszu, tylko nie chce współpracować z pewnymi osobami. Zgadzam się że sukcesy mozna wspólnie odnosić, ale nie można podłączać się pod cudze nic samemu nie robiąc.

  Cytuj
  IP: 83.25.xx4.xx3 
 • -1

  _gość

  16.12.2010, 18:03

  polityka ponad podziałami

  I tak być powinno.Nie rozumiem waszego rozgoryczenia.nie przenośmy tego co się dzieje w korycie przy Wiejskiej do naszego małego Tczewa.Dogadali się to dobrze.W końcu to PO chciało za dużo i to ich wina na nie PnP.Wyluzujcie.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx9 
 • -1

  C>K>M

  16.12.2010, 21:58

  Chyba najbardziej normalna wypowiedź, z resztą co polityk na szczeblu lokalnym ma pojęcie o ideach i programie partii, wiele przykładów wskazuje na to, że można być w każdej partii w której aktualnie ma się największe szanse na bycie wybranym. Od komunistów ateistów przez socjalistów bogobojnych po fałszywych liberałów, w takich grajdołkach jak nasz praktycznie nikt nie ma kręgosłupa ideowego.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  Tobiański_gość

  16.12.2010, 19:54

  LIGA HALOWA

  Gratulacje Panie Tomku. Jako przewodniczący komisji kultury fizycznej ma Pan wpływ na organizację AMATORSKIEJ LIGI HALOWEJ. Nie z zawodowcami jak obecnie. Liczymy na Pana. Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx0.xx6 
 • -2

  Zbych_gość

  16.12.2010, 21:09

  Nie ważne

  Czy to ważne kto jest z jakiej partii i ugrupowania.Dla nas mieszkańców liczyć się powinny kompetencje,przygotowanie,doświadczenie tych którzy mają rządzić w mieście.Uważam,że wśród radnych z PiSu są właśnie tacy ludzie, znam ich i wiem ,że to uczciwi wiarygodni ludzie. I na pewno dla nich w piewszej kolejności liczy się Tczew.

  Odpowiedz
  IP: 195.74.xx1.xx4 
 • bezpartyjny_gość

  17.12.2010, 11:20

  zbych

  Nie ważne kto z jakiej partii ważne że z PiSu ,uważaj bo popadniesz w samozachwyt

  Cytuj
  IP: 77.115.xx5.xx9 
 • -4

  Mieszkaniec._gość

  16.12.2010, 22:27

  Rezultat.

  Wyborcy, nie kruszcie kopii. To co się dzieje w naszym mieście jest rezultatem braku osobowości na czołowych pozycjach partii jak też tgz. klubów "bezpartyjnych". PO - Tow.Kulas po WUML-u, długo szukał swojego miejsca na scenie politycznej aż przygarnęła go obsesyjnie antylustracyjna (naszpikowana TW-pracownikami) Partia miłości. Co zrobił dla Tczewa tow. Kulas, Wydał dwie książki o treści wybiórczej za pieniądze podatników, otworzył kilka wystaw, bywał na wielu spotkaniach i...wprowadził syna do Rady Miejskiej " czym skorupka za młodu..." Sprawdzony sposób na lekkie życie. PiS -. Pan Smoliński, mierny prawnik, adwokat...czy wygrał jakąś sprawę??? Ale za to jest radcą prawnym w spółkach Skarbu Gminy, kolesiów ulokował w Radach Nadzorczych tychże podmiotów, brata w Urzędzie Miasta. Widzę sporo osób w PiS-ie o twardych prawicowych poglądach, czas otrząsnąć się z letargu. PiS nie zasługuje na decyzyjny duet Antczak-Smoliński...traci!!! Zlepek PSL-u i PZPR-u czyli tgz. KKR,-Akerman...bezkręgowce dla diet. Porozumienie ponad podziałami, Porozumienie na Plus, mieszanka układu, "podział na plus", dla swoich. Przydzielamy sobie lukratywne przetargi, decydujemy o obsadzie stanowisk, eliminujemy niewygodnych "patrzących nam na ręce" PO chciało za dużo!!! ??? Jaki silny musi być (budowany przy pomocy "uczciwego"Odyję) układ w Tczewie skoro nie dał się pokonać przez PO-wskich pewniaków. PO na bilbordach... Nie róbmy polityki...Wróćmy do archiwum Panie Kulas...ale czy przyjmą? Nie kruszmy kopii wyborcy. Organizujmy się. Jest wiele płaszczyzn...Do następnego wpisu. Spokojnych Świat Bożego Narodzenia.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx2.xx5 
 • -3

  wacek_gość

  16.12.2010, 22:50

  radość

  radość w Tczewie ogromna,że mądrzy liderzy z PnP zdecydowali o koalicji z PiS i RiO - to ludzie wykształceni , doświadczeni a przede wszystkim uczciwie realizujący swoje powołanie - służyć mieszkańcom Tczewa. Może to nie po chrześcijańsku , ale cieszę się z porażki PO

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx6 
 • peowiec_gość

  17.12.2010, 10:53

  wacek

  Twój pseudonim jest przedłużeniem twojego rozumu czy tego co jeszcze zostało

  Cytuj
  IP: 77.115.xx5.xx9 

  peowiec_gość

  17.12.2010, 11:24

  wacek

  Ty naprawdę zamieniłeś rozum na twój pseudonim

  Cytuj
  IP: 77.115.xx5.xx9 
 • -1

  ja_gość

  17.12.2010, 13:06

  --- Treść komentarza została usunięta ze względu na jego obraźliwość ---

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx0.xx9 
 • Stoczniowiec_gość

  17.12.2010, 16:29

  opinia

  Sekciarze z PIS-u wstydzili się swojej przynależnosci i stworzyli RIO.Sądzę że pod swoim sztandarem żaden z nich nie znalazłby się w radzie.Były prezydent Odyja startował kiedyś do sejmu z namaszczenia PO.Teraz zmienił barwy na chłopskie zielone,byle dalej trzepać kasę.To samo dotyczy całej reszty rady.Najważniejsza jest dodatkowa kasa i pilnowanie w radzie swoich interesów.Są to ludzie bez honoru,ustawiają się tak jak chorągiewki na wietrze.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx6.xx2 
 • -1

  wacek_gość

  18.12.2010, 18:46

  do peowca

  takiego wacka pozazdrościłby każdy pełowiec ,który to ma wodę zamiast mózgu i watę między nogami - jeszcze raz gratuluję koalicji PnP , PiS , RiO , a platformie mówimy stanowcze nie !!!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx6 
 • towarzysz

  18.12.2010, 22:41

  powiem tak

  Jeśli ma rezultatem tej koalicji być poprawa warunków w mieście to się zgadzam. Nie czerpmy wzorców z tzw wielkiej polityki i zachowajmy pewien dystans do tego co ma miejsce. Nie zapominajmy,że to właśnie PO wyciągnęło ręce po zbyt wiele i to oni stworzyli ten podział. Nie rozumiem jak ludzie mogą się dać tak ogłupić parlamentarzystom z PO nie rzadko będąc bardziej rozumnymi od nich...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA