Program e-pity i jego szerokie możliwości - wszystko, co trzeba wiedzieć

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Program e-pity i jego szerokie możliwości - wszystko, co trzeba wiedzieć
Choć każdego roku rozliczenie podatkowe za rok ubiegły przysparza podatnikom coraz mniej problemów, w dalszym ciągu należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Co ważne, wszystkie ciążące na nas obowiązki, nie pomijając przysługujących ulg i odliczeń, zaledwie w kilka chwil możemy spełnić w programie e-pity. Zanim jednak przejdziemy do działania, warto dowiedzieć się o nim wszystkiego, co najważniejsze...
 
1. Samodzielne działanie a wstępnie wypełniony Twój e-PIT.
2. PIT online, czyli szybki zwrot podatku.
3. Program do PIT najlepszym rozwiązaniem dla każdego?
4. E-pity dla przedsiębiorcy.
 

Początek każdego roku niezmiennie kojarzony jest z koniecznością rozliczenia podatkowego każdego obywatela RP za rok ubiegły. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, w tym programowi PIT online , całość przebiega bez żadnych komplikacji, a nasze działanie może potrwać zaledwie kilka minut. Co jednak istotne, każdorazowe rozliczenie, np. PIT 37, wymaga od nas odpowiedzialnego i świadomego podejścia, które pozwoli nam skorzystać ze wszystkich przysługujących nam ulg.
 
Samodzielne działanie a wstępnie wypełniony Twój e-PIT
 
Dla wielu osób wciąż nie do końca jasny jest sens podejmowania dodatkowych kroków, skoro Ministerstwo Finansów już wcześniej przygotowało za nas wstępnie wypełniony wniosek e PIT. Możemy go przeanalizować oraz zaakceptować, jednakże pamiętajmy, że nie może się to równać z profesjonalnym i równie szybkim działaniem jakie umożliwia program e-pity. Bez problemu i w pełni bezpiecznie sczytamy do niego Twój e PIT (dostępny na portalu podatkowym) i między innymi wskażemy wszystkie źródła przychodu czy też możliwe ulgi i odliczenia. Co więcej, program do PIT pozwala także wybrać najbardziej satysfakcjonującą nas formę opodatkowania, w tym rozliczenie z współmałżonkiem bądź samotnego rodzica. Analizując te parametry, na sam koniec możemy wysłać deklarację poprzez aplikację, co dodatkowo daje nam gwarancję ekspresowego zamknięcia sprawy.
 
PIT online, czyli szybki zwrot podatku
 
Co niejednokrotnie może się okazać sprawą wręcz kluczową, program e-pity gwarantuje podatnikowi najszybszy termin zwrotu podatku. Pieniądze na koncie pojawiają się w ciągu 45 dni, co dodatkowo zostało obniżone dla osób posiadających Kartę Dużej Rodziny (zwrot podatku następuje maksymalnie do 30 dni). Jest to olbrzymi postęp, porównując z tradycyjnie składanym rozliczeniem w formie papierowej, gdzie zwrot mógł nastąpić dopiero po upływie regulaminowych trzech miesięcy. Z kolei, gdy nie podejmiemy żadnych kroków, Urząd Skarbowy zatwierdzi przygotowany wcześniej Twój e PIT wraz z upływem dnia 30 kwietnia, a zwrot nastąpi do 15 czerwca 2021 r. Biorąc to wszystko pod uwagę, trudno się dziwić popularności PIT online, zwłaszcza, że całą procedurę możemy przeprowadzić również z poziomu urządzenia mobilnego (smartfona lub tableta). Poradzi sobie z tym każdy użytkownik Internetu, nawet bez najmniejszych problemów, otrzymując w zamian pewność i świadomość podejmowanych kroków.Program do PIT najlepszym rozwiązaniem dla każdego?
 
Naturalnie pojawia się pytanie, czy każdy podatnik może się rozliczyć w aplikacji e-pity 2020. Otóż należy mieć świadomość, że na tę chwilę takiej możliwości nie ma, choć program pozwala na rozliczenie ponad 30 deklaracji w roku bieżącym za rok podatkowy 2020. Pośród najpopularniejszych druków jak między innymi PIT 37 , PIT-36/36S, PIT-28, PIT-38, PIT/DS czy PIT-28/B, ZAP-3 i NIP-7 znajdziemy również te rzadsze, z których korzysta niewielu podatników - są to np. PIT-2, PIT-2A i 2K, PIT-16, PIT-16A, PIT-3, PIT-19A, PIT-12 oraz PIT-14. Co więcej, aplikacja pozwala na wypełnienie deklaracji UPL-1, UPL-1P, OPL-1, OPL-1P oraz ORD-ZU, a także zawiera cały szereg wzorów wniosków i pism kierowanych do Urzędu Skarbowego, wliczając w to druki przelewu bądź wpłaty na rachunek danego urzędu. Z programu do PIT mogą skorzystać i emeryci, wypełniając oświadczenie PIT-OP.
 
E-pity dla przedsiębiorcy
 
Co się tyczy osób prowadzących działalność gospodarczą i rozliczających się na podstawie PIT-28, PIT-36 bądź też PIT-36L, występuje konieczność uzupełnienia brakujących danych. Dzieje się tak dlatego, iż Ministerstwo Finansów (we wspomnianej usłudze Twój e PIT) nie uzupełni wszystkiego samodzielnie. I choć w usłudze pojawią się nasze deklaracje, np. PIT-36 czy PIT-28, musimy pamiętać, że wewnątrz nie znajdziemy danych odnoszących się do prowadzonej działalności. W praktyce przełoży się to, między innymi, na brak możliwości złożenia deklaracji PIT-36L, PIT-36S oraz PIT-28S. Co więcej, PIT-36 będzie nam udostępniony tylko w przypadku, gdy np. wynajmowaliśmy bądź odpłatnie zbyliśmy rzeczy ruchome. Działanie, jakim jest rozliczenie działalności gospodarczej jest wyraźnie bardziej złożone niż w standardowych przypadkach. Pamiętając jednak i kilku istotnych i niezmiernie ważnych czynnościach, całą procedurę będziemy mogli przeprowadzić równie skutecznie i szybko, co wszelkie inne rozliczenia podatkowe.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • CLAUDIA KLEIN_gość_gość_gość

  01.08.2021, 23:59

  Niezawodna oferta kredytowa

  Witam i witam w Spotcap Global Financial Services, Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Oferuję wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli odpowiedź brzmi tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp:  +4915758108767 | i mieć pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (Pożyczka Osobista, Pożyczka Biznesowa i wiele innych), oferujemy zarówno pożyczki długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro i udzielamy pożyczek z niskim oprocentowaniem 3% rocznie. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Zdaję sobie sprawę, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem. Dla osób, które mają problemy finansowe i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki kapitałowej w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych z powodu wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, stosunek zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne powody Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w bankach. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i realizować transakcje zawsze i wszędzie, gdzie tego potrzebujesz Zapewniamy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku zapytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | & Odbierz odpowiedź natychmiast Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!!

  Odpowiedz
  IP: 138.199.xx9.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.