Policja wyjaśnia okoliczności śmiertelnych tragedii w Zabagnie i Gniewie

Dwie tragedie na drogach powiatu (fot. KPP Tczew)
Tczew - Policja wyjaśnia okoliczności śmiertelnych tragedii w Zabagnie i Gniewie

zobacz galerię zdjęć: 2
Policja wyjaśnia okoliczności dwóch tragedii na drogach krajowych - piątkowej w Gniewie i sobotniej w Zabagnie. Tam w porannym wypadku zginęły trzy osoby - wszyscy byli mieszkańcami Tczewa. Z kolei w Gniewie pod kołami zginął 82-latek.

O tragedii, która wydarzyła się w sobotę (17.04) na drodze krajowej nr 22 informowaliśmy tutaj.

- Tragiczne w skutkach zdarzenie drogowe miało miejsce 17 kwietnia br. przed godz. 10. Policjant przyjmujący zgłoszenie o wypadku ustalił, że doszło do niego na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Zabagno. Pracujący na miejscu stróże prawa ustalili, że 38-letni kierowca renault z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo uderzył w przydrożne drzewo. Niestety, w wyniku tego wypadku śmierć na miejscu poniósł kierowca, 34- i 66-letnia pasażerka renault. 19-letni pasażer z obrażeniami ciała lotniczym pogotowiem ratunkowym trafił do trójmiejskiego szpitala. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.

W sieci pojawił się materiał z monitoringu przemysłowego z miejsca w pobliżu tragedii. Widać na nim moment zdarzenia - wiadomo, że nie doszło tam np. do wyprzedzania - samochód po prostu zjechał jednostajnym ruchem na przeciwległą stronę jezdni. Ratownicy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, zastali wszystkie ofiary wypadku w przedniej części auta, zatem prawdopodobnie pasy mogły być niezapięte.


Z kolei w piątek o godz. 21.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego miało dojść na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Gniew.

- Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali wysłani policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 42-letni kierowca seata jadąc drogą krajową nr 91 w kierunku Łodzi, potrącił 82-letniego mężczyznę, który przechodził przez jezdnię. Badanie kierowcy na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że był trzeźwy. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń pieszy poniósł śmierć na miejscu. W związku z zaistniałym wypadkiem mundurowi 42-letniemu kierowcy samochodu zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od samochodu. - dodaje rzecznik policji.


W tych dwóch tragicznych zdarzeniach funkcjonariusze zabezpieczyli miejsca zdarzeń. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkice sytuacyjne. Policjanci na miejscu rozmawiali ze świadkami zdarzeń oraz zabezpieczyli ujawnione ślady na miejscu wypadków, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności.

- Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania. Przypominamy pieszym, aby zadbali o własne bezpieczeństwo i stosowali się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa, aby nosili elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym. - dodaje Dawid Krajewski.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +11

  m_gość

  19.04.2021, 19:20

  a czy pieszy w Gniewie przechodził przez przejście dla pieszych czy w miejscu niedozwolonym co ma miejsce bardzo często zwłaszcza w okolicach netto i biedronki. czy pieszy byl trzeźwy? tej informacji tez nie podano a może mieć to bardzo duze znaczenie.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx6.xx3 
 • +3

  xx_gość_gość

  19.04.2021, 21:48

  pieszy

  osoby starsze jako pieszy często nie zwracają uwagi i bezmyślnie idą byle przejść .

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx4.xx9 
 • m_gość

  23.04.2021, 09:07

  w tym miejscu ludzie bardzo często skracają sobie drogę i poprostu przebiegają przez ulice no i niestety tak to sie moze pozniej skończyć

  Cytuj
  IP: 37.47.xx2.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.