Strażackie działania w minionym tygodniu

Strażacy (fot. Tcz.pl)
Tczew - Strażackie działania w minionym tygodniu
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 07.02.2022 do 13.02.2022 roku zanotowano łącznie 30 zdarzeń, w tym 2 pożary oraz 28 miejscowe zagrożenia.

07.02.2022 - Tczew ul. Skarszewska - kolizja
Na miejscu zdarzenia zastano kolizje dwóch samochodów osobowych marki VW i Mercedes. Działania polegały na odłączeniu akumulatorów oraz sprzątnięciu jezdni z porozbijanych części karoserii i neutralizacji płynów eksploatacyjnych. . W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG Tczew.

09.02.2022 - Pelplin ul. Biskupa Dominika - zadymienie w budynku

Podczas próby rozpalenia w piecu doszło do zadymienia pomieszczenia kotłowni. Działania polegały na ewakuacji mieszkańców, wygaszeniu pieca, przewietrzeniu pomieszczeń i sprawdzeniu kamera termowizyjną domu na obecność CO. W zdarzeniu udział brał 1 zastęp z JRG Tczew oraz 2 z OSP Pelplin.

12.02.2022 - Borkowo A1 - wypadek drogowy

Na autostradzie A1 doszło do wypadku samochodu dostawczego z przyczepą do oznakowania obsługi autostrady. Działania polegały na udzieleniu kpp osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatora z pojazdu oraz uprzątnięciu jezdni z porozbijanych części karoserii. W działaniach brały udział 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp z OSP Morzeszczyn oraz 1 zastęp z OSP Pelplin.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • hejter_gość

  18.02.2022, 02:01

  tczew to stan umyslu

  kamera termowizyjna wykrywa tlenek wegla? A moze wykryje tez czy matoluszek z dlugim gilonem znowu klamie?

  Odpowiedz
  IP: 95.90.xx2.xx0 
 • qq_gość

  18.02.2022, 06:48

  jak zwykle redaktorki na zdalnym dali popis swoich umiejętności...

  Cytuj
  IP: 46.175.xx6.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.