Policja radzi jak bezpiecznie spędzić ferie

Policja (fot. KPP Tczew)
Tczew - Policja radzi jak bezpiecznie spędzić ferie
Już w najbliższy weekend w Pomorskiem zaczynają się ferie. To czas zabawy i odpoczynku, zwłaszcza dla najmłodszych, ale również czas, gdzie uwaga zostaje często rozproszona "zimowym szaleństwem". Aby te dni były wypoczynkiem i radością, policjanci przypominają, że należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Wyjeżdżając na dłużej, pamiętajmy, aby należycie zabezpieczyć swój dom/mieszkanie. Zaufanej osobie można przekazać klucze, by mogła doglądać domu/mieszkania i tym samym "maskować" naszą nieobecność. Planując zorganizowany wyjazd dziecka i będąc zainteresowanym tym, czy środek transportu będzie sprawny, a kierowca wypoczęty i przygotowany do drogi, warto wcześniej umówić się z właściwą jednostką Policji na sprawdzenie stanu technicznego pojazdu i stanu psychofizycznego kierowcy.

Pamiętajmy, aby w czasie podróży, jak również w trakcie zimowego wypoczynku zawsze przestrzegać zasad bezpieczeństwa i kierować się rozsądkiem. Wszystkich pojazdów, którymi będziemy się poruszać, należy używać zgodnie z ich przeznaczeniem. Korzystając z uroków zimowego urlopu powinniśmy tak postępować, aby nie narażać nikogo na utratę zdrowia czy nawet życia. Ponadto radzimy, aby przed wyjazdem poświęcić trochę czasu na przypomnienie przepisów ruchu drogowego, a także zapoznanie się ze zmianami. Wybierając się na wypoczynek zimowy, kierowcy powinni zadbać również o siebie i przed trasą przede wszystkim wypocząć. Jeżeli jest to możliwe, należy rozpocząć podróż w godzinach, w których organizm jest przyzwyczajony do aktywności i najlepiej przed godzinami szczytu. Podczas jazdy należy zwracać uwagę na innych uczestników drogi i utrzymywać bezpieczną odległość, zwłaszcza, gdy na drogach jest ślisko i zalega śnieg. Do podróży lepiej wybrać trasy częściej uczęszczane, mamy wówczas największe szanse, że są przejezdne.

Jazda zimą jest obciążająca dla kierowcy, gdyż trudne warunki drogowe (zaśnieżona, oblodzona jezdnia), opady atmosferyczne (śnieg, marznący deszcz) wymagają większego wysiłku i koncentracji. To powoduje, że kierowcy szybciej się meczą, należy więc robić częstsze przerwy w jeździe. Męczące dla prowadzącego pojazd bywa także przegrzane wnętrze samochodu, co dodatkowo może wzmagać senność, dlatego przy okazji postoju należy pamiętać o wietrzeniu pojazdu.


Policjanci, jak co roku, prowadzą działania polegające na zwiększeniu nadzoru nad bezpieczeństwem, w szczególności dzieci i młodzieży. Podczas spotkań w szkołach, świetlicach, miejscach wypoczynku zarówno w czasie poprzedzającym ferie zimowe, jak również w trakcie ich trwania prowadzą rozmowy na temat bezpiecznych zachowań w czasie wypoczynku zimowego.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +1

  miki_gość

  07.02.2019, 15:40

  Rytleski

  Niech lepiej policja poradzi teraz jak Rytleski ma jeździć bez prawka. 2 promile i auto mu się zsunęło buuuu hahahah tłumaczenia 6-cio latka. Ludzie mają nagrania na telefonie tego zdarzenia po za tym należy zabezpieczyć monitoring. Cytat z filmu Wielka wsypa " może nie zamknął ale wywalą na zbity pysk" ( z roboty)

  Odpowiedz
  IP: 159.205.xx4.xx7 
 • -1

  Alex_gość

  07.02.2019, 20:34

  będzie bezpiecznie

  Będzie bezpiecznie jak policja weźmie się do pracy. Póki co w Tczewie można jeździć bez pasów z telefonem przy uchu z nadmierną prędkością i omijać szykany

  Odpowiedz
  IP: 159.205.xx2.xx0 
 • ja wiem jak spedzic_gość

  08.02.2019, 09:07

  mozna

  MOZNA SPEDZIC SPOKOJNIE FERIE NA DOŁKU W KOMISARACIE

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx7.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA