Źle znosisz pandemię? Zadzwoń!

Telefon
Tczew - Źle znosisz pandemię? Zadzwoń!
W związku z wystąpieniem na terenie kraju koronawirusa, Wojska Obrony Terytorialnej uruchomiły punkt bezpłatnej, całodobowej infolinii wsparcia psychologicznego. Współpracują również ściśle z ośrodkami pomocy społecznej.

Od 18 marca działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla osób samotnych, starszych, źle znoszących izolację, czy odczuwających stan wzmożonego zagrożenia związanego z pandemią koronawirusa.

Pod bezpłatnym numerem telefonu 800 100 102 wszystkie osoby, które potrzebują wsparcia psychologicznego, będą mogły uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów. Tego rodzaju pomoc będzie również dostępna w formie wideoczatu przez komunikator Skype pod nazwą "Wsparcie Psychologiczne WOT".

Utworzenie infolinii to wniosek z doświadczeń innych państw dotkniętych pandemią koronawirusa oraz odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie społeczne w tym zakresie. Działająca od kilku dni infolinia wpisuje się w misję Wojsk Obrony Terytorialnej, jaką jest troska o bezpieczeństwo społeczności lokalnych. WOT od wystąpienia pierwszych przypadków choroby COVID-19 aktywnie włączyły się w działania ograniczające rozprzestrzenianie się koronawirusa - formacja prowadzi w tym względzie działania edukacyjne zarówno pod kątem własnego personelu, jak uświadamiania społeczeństwa. Teraz rusza ze wsparciem psychologicznym dla osób znajdujących się w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem - infolinię obsługują profesjonalni psychologowie - żołnierze OT oraz pracownicy wojska.


7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. kpt. mar. Adama Dedio prowadzi ponadto ścisłą współpracę z ośrodkami pomocy społecznej, które na co dzień koordynują pomoc osobom potrzebującym. Siły WOT zaangażowane są m.in. w dystrybucję żywności osobom przebywającym w izolacji na terenie wszystkich 16 województw. Podczas przekazywania paczek pomocowych terytorialsi zachowują wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa. W każdej brygadzie WOT działają koordynatorzy ds. wsparcia dystrybucji w Stałych Rejonach Odpowiedzialności (SRO), którzy nawiązali współpracę z lokalnymi ośrodkami pomocy społecznej. W akcję włączyły się także diecezjalne oddziały Caritas. Pomoc taka prowadzona jest na terenie całego województwa pomorskiego przez żołnierzy 7 PBOT służących na co dzień w 71 blp w Malborku oraz 73 blp w Słupsku.

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • -8

  Michael_gość

  24.03.2020, 09:04

  Koronawirus nie jest zły. Wczoraj dzwoniła do mnie znajoma. Ona pracuje z domu a jej mąż jest kierowcą i kwarantanna go nie obejmuje. Ona się nudzi i chce bym do niej wpadł na fiku-miku. Trzeba sobie pomagać w tym czasie.

  Odpowiedz
  IP: 107.170.xx0.xx9 
 • +8

  sf_gość

  24.03.2020, 09:54

  epidemia

  Nie zdziwiła cię jedna rzecz? Ona ciągle oferuje tylko i wyłącznie anal? Tak się składa, że moja żona też jeździ tirem razem ze mną, a do pilnowania domu poprosiliśmy znajomego geja, który często przebiera się za kobiety i podszywa pod inne osoby. Dobrej zabawy majkiel !

  Cytuj
  IP: 77.111.xx7.xx1 
  +3

  do _gośćsf_gość_gość

  24.03.2020, 11:20

  dobrej zabawy z gejem pedałku tfu

  Cytuj
  IP: 167.114.xx6.xx5 

  Michael_gość

  24.03.2020, 11:23

  do pedofila sf_gość ona nigdy nie proponuje analu w przeciwieństwie do twojego kolegi "geja" (czytaj pederasty)

  Cytuj
  IP: 165.22.xx5.xx9 
  +4

  heh_gość

  24.03.2020, 11:50

  do Michael_gość

  intelektualnie nie ogarniasz tematu. Jesteś zbyt prymitywny i prosty żeby móc komuś dopiec. No ale na budowie jesteś pewno bogiem przez małe b!

  Cytuj
  IP: 84.38.xx5.xx9 
 • -4

  locked_gość

  24.03.2020, 09:16

  Oni patrzą na mnie.

  Słyszę ich głosy, śmiechy. Mówią coś szeptem ale nie rozumiem co. Oni patrzą i szydzą. Są tutaj. Idą po mnie... W tym pomieszczeni jest dużo prądu.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xx9 
 • +4

  Karlos_gość

  24.03.2020, 09:59

  Cóż za ironiczny 'yntlektualny' żart

  Ufff, cóż to za dystopijny humor, zart z najwyzszej yntelktualnej półki swojego rodzaju dowcipu Właśnie takich obywateli nam teraz trzeba, śmieszkujących z powagi tematu, bo właśnie ci 'śmieszkowie' się wcale nie boją i wyśmiewają psychologiczny aspekt wyzwania danej sytuacji, bo im nie straszne nic... Oręż w postaci puszki z piwem i klawiatury, a polem walki internet, gdzie atakują swym prężnym i bystrym dowcipem, ach ci odważni obywatele zza klawiatury. Podziwiam.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx1.xx4 
  +1

  xrhg_gość

  24.03.2020, 11:11

  Chema głównie mnie intersuje, homoglobina taka sytuacja...

  Cytuj
  IP: 37.7.xx8.xx2 
 • Justyna _gość_gość_gość

  24.03.2020, 14:20

  Ja mogę pomóc jak cos

  Odpowiedz
  IP: 37.30.xx2.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA