Wybrano Miss i Mistera Złotego Wieku

Wybory (fot. mat .prasowe)
Tczew - Wybrano Miss i Mistera Złotego Wieku
Wybory Miss i Mistera Złotego Wieku, to promocja niekonwencjonalnych działań na rzecz seniorów, podejmowanych przez Zarząd Miejski PKPS w Tczewie, nieprzerwanie, od 2004 roku.

Początkowo, zgodnie z planem, tegoroczna Gala Finałowa Wyborów miała odbyć się 16 kwietnia 2020 roku. Jednak pojawienie się koronawirusa wymusiło przerwanie prób oraz przełożenie terminu edycji. Po kilku miesiącach, uczestnicy ponownie mogli podjąć swoje działania. Regularnie uczestnicząc w próbach, aktywnie spędzali czas, grając swoje role, realizując pomysły, jednocześnie kreując nowoczesny wizerunek seniora XXI wieku.

18 września 2020 roku, w tczewskim w Centrum Kultury i Sztuki, odbyła się długo oczekiwana, XVII Gala Finałowa Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku. Wzięło w niej udział 11 seniorów (8 pań i 3 panów), w wieku od 64 do 85 lat. Należy podkreślić, że żaden z seniorów nie zrezygnował z udziału w imprezie, wszyscy uczestniczyli w próbach, wspierali się i mobilizowali do kolejnych działań.

"Od rana mam dobry humor" - to nie tylko tytuł kolejnej edycji Wyborów, ale i przesłanie dla nas wszystkich, zachęcające do odnajdywania pozytywnych stron życia. Scenki przedstawione przez seniorów były "z życia wzięte", realne, zabawne, z lekkim dystansem i humorem. Widownia nie szczędziła owacji, oklasków, radosnych okrzyków i wiwatów, okazując podziw i uznanie dla seniorów - finalistów. Galę Wyborów poprowadzili profesjonalnie, ale też dowcipnie i zabawnie, Jolanta Jank i Piotr Weintz.


Każdy z uczestników otrzymał szarfę z wypisanym tytułem, który został przyznany przez jurorów, zgodnie z tematyką Wyborów i przedstawianą rolą.

Najważniejsze tytuły Wyborów jury przyznało:

Miss Złotego Wieku - Pani Jadwidze Peichert, lat 85,

Mistera Złotego Wieku - Panu Ryszardowi Czerny, lat 73.

Grupa niezawodnych sponsorów, jak co roku, ufundowała wiele cennych nagród dla seniorów. To wspaniale, że zawsze można liczyć na niezawodnych darczyńców!

Warto podkreślić, że do tej pory w Wyborach wzięło udział 192 seniorów. Wszyscy uczestnicy, w swoich wypowiedziach zawsze podkreślali, że Wybory pozytywnie wpłynęły na ich życie.

Inicjatorem i pomysłodawcą oraz głównym organizatorem Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku jest Pani Julita Jakubowska, prezes ZM PKPS w Tczewie.

Więcej zdjęć tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -6

  mijscowa_gość

  24.09.2020, 10:11

  a ja pytam!

  ile to kosztowało ze szczególności samotne matki co to mają na głowie po kilka dzieci? Rząd daje pieniądze ale to idzie na takie spray! Teraz chamy też opluwają nasz czysto polski rząd bo im zawsze mało! Ale oczywiście urzędasy ze szczegółem te z MOPS chyba popierają bo na tych w potrzebie mają paragrafy i przepisy w szuflach co to by mieć wymowke aby matkom jak naj mniej! A oczywiście dla tych popierających pokemonów się znajduje na zabawy! Teraz jak Kaczyński do rzadu to chyba wreszcie zrobi tak jak należy! A tczewskich samo rządowców trzeba przeswietlic dokładnie gdze to wszystko! Mam 3 dzieci i tez chce zyc bo mam swoje potrzeby a nie tylko w domu!

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx9.xxx 
 • +3

  Super_gość

  25.09.2020, 23:15

  Dzieci

  Parafrazując pewne powiedzenie, gdyby madka tyle nie dawała, to by tylu bombelków nie miała... Zainwestuj w edukację seksualną, nigdy nie jest za późno.

  Cytuj
  IP: 188.147.xx3.xx0 
 • +6

  Kiki_gość

  24.09.2020, 11:25

  Zmień tabletki...

  Trzeba było robić wszystko z głową a nie dolna połową.... A w dzisiejszych czasach "samotne matki" To są tylko z nazwy, bo mają partnerów i ciągnął kasę z urzędów! I racja samorządowców i samotne matki prześwietlić bo na was najwięcej kasy idzie z uczciwych podatników!

  Odpowiedz
  IP: 79.163.xx1.xx0 
 • -2

  miejscowa_gość

  24.09.2020, 16:53

  jak biurokatka!

  taka mądra jak urzędniczka z urzędu miejskiego! Oni to wszystko wiedza albo wypytują postronnych co to by wiedzieć! A pieniądze to mamy od państwa Polskiego a nie od urzędasów! Oni tylko mają się tym zajac żeby każdy w potrzebie miał ile potrzeba ale wola zachować na takie tam impreski dla starych dziadków! Było do szkoły to bys wiedziała jak i co! A ja spokojnie już nie będę się uzerala z urzędasami tylko prosto do posla Smolinskiego i do jego kancelarii pisze! I zobaczymy kto po prawdzie i racji jak pare stołków poleci! Dzieci dla rządu najważniejsze a nie kazda kobieta trafia na facetow z szacunkiem i właściwym poglądem dla kobiety i rodziny!

  Cytuj
  IP: 94.254.xx8.xx9 
 • +3

  Super_gość

  25.09.2020, 23:18

  Kasa - podatki

  "...A pieniądze to mamy od państwa Polskiego a nie od urzędasów! ..."

  Kasę masz z podatków płaconych przez pracujących, takich jak ja darmozjadzie. :)

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx3.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA