Sprzęt do nurkowania może służyć lekarzom. Dołącz do akcji #MaskaDlaMedyka

Maska dla medyka (fot. mat. prasowe)
Tczew - Sprzęt do nurkowania może służyć lekarzom. Dołącz do akcji #MaskaDlaMedyka

zobacz galerię zdjęć: 1
Pracownicy medyczni cały czas walczą z epidemią COVID-19. Niestety, przy obecnej skali problemu w Polsce dostęp do wyposażenia medycznego jest niewystarczający. Dlatego 2 tygodnie temu ruszyła #MaskaDlaMedyka, aby pomóc naszym Bohaterom w codziennej walce o ludzkie życie. W ramach akcji maseczki trafiły także do tczewskiego szpitala.

- Akcja jest prywatną, oddolną inicjatywą osób, chcących wesprzeć tych, którzy codziennie narażają się dla nas i naszych bliskich - mówi Bartosz Kamiński, jeden z inicjatorów akcji. - Zależy nam, aby każdy pracownik systemu ochrony zdrowia, narażony na ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2, był wyposażony w maskę
zapewniającą bezpieczeństwo. Podobnie jak wolontariusze w innych krajach Europy i świata szukamy wszelkich możliwych narzędzi, pozwalających jak najszybciej zapewnić medykom ochronę.


Przeznaczone do nurkowania maski Easybreath SUBEA firmy Decathlon mogą zostać w prosty sposób przerobione na wysoce skuteczną maskę ochronną dla personelu medycznego lub wentylatorowy aparat wspomagający oddychanie pacjentów (CPAP). Podobne rozwiązania są z powodzeniem wdrażane między innymi we Włoszech, Czechach, Francji i USA.

- Wystarczy wydrukować w technologii 3D adapter, do którego pracownicy medyczni dołączą filtry medyczne - wyjaśnia Ilirjan Osmanaj, koordynator współpracy z partnerami akcji. - Dzięki specjalnej aplikacji print4medic koordynujemy zgłoszenia i pracę wszystkich chętnych do zaangażowania się drukarzy 3D.


W ostatnich dniach do placówek ochrony zdrowia przekazano kilka tysięcy masek. Znacząca część tej puli została dostarczona dzięki uprzejmości firmy Decathlon, ale równie wielkie znaczenie mają maski przekazywane przez indywidualnych darczyńców bezpośrednio do szpitali i stacji pogotowia.

Organizatorzy akcji #MaskaDlaMedyka szacują, że w rękach Polaków znajduje się ponad 300 tysięcy masek Easybreath SUBEA i im podobnych. Ich właściciele mogą dziś uratować wiele ludzkich żyć, przekazując je szybko i sprawnie bezpośrednio do placówek medycznych.

- Liczy się czas. Skoro Polacy posiadają ponad 300 tysięcy masek, które nadają się do wykorzystania przez potrzebujących lekarzy, pacjentów, pielęgniarki i ratowników medycznych, to zaangażujmy się i pomóżmy - każdy tak jak może - w zbieraniu i przekazaniu ich dalej do szpitali. Jak nie my, to kto? - pytają i zachęcajądo nagłaśniania oraz wzięcia udziału w akcji jej inicjatorzy.

Jak przekazać maskę?

1. Wejdź na stronę www.maskadlamedyka.pl
2. Kliknij w zakładkę PRZYŁĄCZ SIĘ, a następnie PRZEKAŻ SWOJĄ MASKĘ
3. Gdy zostaniesz przekierowany do aplikacji, wejdź w zakładkę MASKI, a następnie utwórz profil klikając "+" w prawym górnym rogu
4. Uzupełnij informacje: miejsce odbioru, typ posiadanych masek oraz dane kontaktowe
5. Czekaj na zgłoszenia potrzebujących medyków

W jaki sposób zgłosić się po maskę i adapter?

1. Wejdź na stronę www.maskadlamedyka.pl
2. Kliknij zakładkę Potrzebujesz maski?

3. Zostaniesz przekierowany do formularza, gdzie zostaniesz poproszony o podanie danych i dopisanie się do listy potrzebujących maski.
4. Jeśli szukasz adapterów, kliknij w zakładkę WYDRUKUJ ADAPTER
5. Następnie, po przekierowaniu do aplikacji, wejdź w zakładkę DRUKARZE, gdzie znajdziesz listę osób posiadających adaptery

Informacje dla drukarzy 3D, chcących przyłączyć się do akcji:

1. Wejdź na stronę www.maskadlamedyka.pl
2. Kliknij zakładkę WYDRUKUJ ADAPTER
3. Zostaniesz przekierowany do aplikacji, w której w zakładce MEDYCY będziesz mógł sprawdzić, gdzie znajdują się potrzebujący medycy w Twojej okolicy, oraz bezpośrednio się z nimi skontaktować
4. Jeśli chcesz wyprodukować więcej adapterów, dodaj swój profil w zakładce DRUKARZE
5. Projekty adapterów są dostępne w zakładce PROJEKTY

Zainteresowanych inną formą wsparcia, w tym nagłaśnianiem akcji, zapraszamy do odwiedzenia strony www.maskadlamedyka.pl , profilu www.facebook.com/maskadlamedyka oraz bezpośredniego kontaktu z:
współpraca z partnerami inicjator akcji współpraca z mediami
Ilirjan Osmanaj Bartosz Kamiński Michał Pycio
ilirjan.osmanaj@maskadlamedyka.pl bartosz.kaminski@maskadlamedyka.pl michal.pycio@maskadlamedyka.pl
tel. 607 030 885 tel. 606 646 980 tel. 508 143 350

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +1

  znik_gość

  09.04.2020, 09:30

  ... a może

  ... a może, te 30 tysięcy "przyłbic" które mają otrzymać tczewianie przekazać bezpośrednio walczącym z pandemią medykom, którym chwała i część.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx7.xx0 
 • -3

  j45_gość

  09.04.2020, 09:35

  Przyłbice zostaw mieszkańcom. Władze szpitala dostały od miasta pół miliony złotych na zakup sprzętu ochrony, także kesz mają na zakup

  Cytuj
  IP: 78.31.xx7.xx2 
 • +1

  G_gość

  09.04.2020, 10:33

  Maski

  W tcz.nie ma wirusa po co ta panika?

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx0.xx8 
 • +6

  Martyna_gość_gość

  09.04.2020, 12:01

  Z całym szacunkiem ale co mają chronić zaparowane maski osób na zdjęciu? Chyba oczy. Ten filterek po godzinie będzie tak zapchany bakteriami że żaden korona wirus nie jest nam potrzebny a będą infekcje dróg odddechowych.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx4.xx4 
 • +5

  Ej_gość

  09.04.2020, 12:40

  Maski

  Medykow nie stac na zakup maski do nurkowania ?dac im podwyzke ponad 130 zl.za godzine to malo

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx0.xx6 
 • swój_gość

  10.04.2020, 07:21

  a jak pracujesz w biurze to drukarkę i komputer tez przynosisz z domu do pracy?

  Cytuj
  IP: 109.207.xx8.xx6 
 • Maska dla medyka_gość

  10.04.2020, 11:26

  W sprawie oddania

  Masz maskę Easybreath SUBEA i chcesz ją przekazać medykom? Napisz email z kontaktem: Magdalena.warnke@maskadlamedyka.pl

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx7.xx9 
 • observeur_gość

  30.11.2020, 20:49

  Napiszcie do decathlonu, mają zawalone tym regały, pies z kulawą nogą tego nie chce, wiec moze wspaniałomyślnie wam oddadzą

  Cytuj
  IP: 5.172.xx4.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.