Gniewski zamek przyjmie matki z dziećmi z Ukrainy

Zamek w Gniewie (fot. tcz.pl)
Tczew - Gniewski zamek przyjmie matki z dziećmi z Ukrainy
Hotel Zamek Gniew włączył się w pomoc dla poszkodowanych przez wojnę obywateli Ukrainy. Placówka ma przyjąć grupę uchodźców. Piersi uciekinierzy przed rosyjskim terrorem są już z kolei w Villi Ustronie w Lubiszewie

Spółka Polmlek - właściciel gniewskiego zamku - wystosowała specjalne oświadczenie w tej sprawie:

- Nasza grupa w ramach solidarności z Ukrainą przyjmie w hotelu zamek Gniew matki z dziećmi zapewniając pokoje z węzłem sanitarnym i pełnym wyżywieniem. W kontaktach w języku ukraińskim pomogą nasi pracownicy. Z bezpłatnych świadczeń mogą korzystać osoby, które posiadają zaświadczenie wydane z przygranicznych recepcjach- informuje Polmlek.


Zgłoszenia przyjmowane są w GOPS Gniew pod numerem - 781025232.


Pierwsi uchodźcy są już z kolei w Villi Ustronie. Placówka przyjęła pod swój dach 12 osób i zorganizowała dla nich zbiórkę:

- Nie sposób przekazać naszą wdzięczność, ponieważ okazaliście się ogromem wsparcia! Wsparcia, o jakim nawet nie marzyliśmy. To niesamowite jak angażują się ludzie prywatni, firmy. Dzięki Wam - możemy pomóc nie tylko osobom, które u nas przebywają, ale również wielu innym. To co robimy - to oczywiście dopiero początek drogi. Pomaganie osobom z Ukrainy to coś potrwa dłużej... Nie rezygnujmy - pisze Villa Ustronie w mediach społecznościowych.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +3

  Gość _gość_gość_gość

  01.03.2022, 11:51

  Brawo panie Jarku

  Odpowiedz
  IP: 31.1.xx6.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.