Nowe Centrum Tczewa czeka na inwestorów. Jest pierwszy film promocyjny

NCT - Nowe Centrum Tczewa (fot. UM Tczew)
Nowe Centrum Tczewa czeka na inwestorów. Jest pierwszy film promocyjny
Ruszyła już strona internetowa Nowego Centrum Tczewa - chodzi o bardzo atrakcyjną działkę o powierzchni 19 ha u zbiegu ulic Wojska Polskiego i al. Solidarności. Teren czeka na inwestorów. Urząd zdecydował się już teraz udostępnić pierwszy film promocyjny tego terenu - polecamy obejrzeć go na pełnym ekranie w jakości HD, koniecznie z dźwiękiem.Niedawno ruszyła strona internetowa adresowana do inwestorów: https://nctinvest.com Właśnie kończą się prace nad przygotowaniem strategii marketingowo-reklamowej. Chodzi o ściągnięcie inwestorów, którzy chcą zostawić swój kapitał na Pomorzu. Kampania - jak mówią sami urzędnicy - może budzić kontrowersje - bo przygotowana została na amerykańską modłę i ma zainteresować m. in. biznesmenów zza oceanu. Stąd m. in. hasło "Greenfields for blue chips" (greenfield to teren pod inwestycje bez ograniczeń, zaś blue chips - to określenie dużej spółki giełdowej, cieszącej się zaufaniem inwestorów). Ale też - chociaż nie zawsze zdaje sobie z tego sprawę - już teraz w Tczewie zainwestowano sporo amerykańskiej gotówki.

- Rozmawiamy z podmiotami zrzeszającymi biznesmenów, spółkami, strefą ekonomiczną. Liczymy na dobre kontakty i marketing wśród firm - poważnych graczy, którzy już działają w naszym regionie. Spójrzmy na choćby podtoruńskie Łysomice - tam za jedną japońską spółką, poszły kolejne. Nie zależy nam na przeciętnym graczu. Teren jest bardzo atrakcyjny. To ostatnie takie niezabudowane miejsce w samym sercu Tczewa. Sprzedać jest łatwo, ale nie chodzi tylko o zarobek, a stworzenie czegoś naprawdę atrakcyjnego dla miasta. - mówi prezydent Tczewa, Mirosław Pobłocki.
Jakie są największe atuty tego dużego terenu, na którym jeszcze do niedawno stacjonowało wojsko? Przede wszystkim lokalizacja. Urbaniści już od jakiegoś czasu zajmują się pozyskanym od wojskowych terenem. Chodzi m. in. o organizację ruchu.

- Zgodnie z koncepcją urbanistów, nieruchomość została podzielona na trzy strefy. Na południu zlokalizowany ma być nieuciążliwy przemysł, strona południowo-wschodnia to miejsce na mieszkania i usługi. Najbardziej reprezentacyjna będzie część północna , od strony ul. Wojska Polskiego - tam gdzie dzisiaj znajduje się budynek byłych koszar. Będzie to centrum, być może z małym rynkiem i usługami, które sprawią, ze dzielnica będzie żyła także po zamknięciu biur i zakładów pracy. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka tczewskiego ratusza.

Teren jest promowany poprzez położenie terenu w dogodnie skomunikowanym miejscu w regionie i bliskość Trójmiasta. Jest to teren w centrum miasta, co do którego mamy duże oczekiwania pod kątem architektury, funkcjonalności i rynku pracy.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (19)
dodaj komentarz

 • +7

  kinia_gość

  04.05.2015, 10:24

  a praca??

  kolejne plany,przedsiebiorstwa,itp itd...a praca???pytam-DACIE PRACE???moja znajoma od kilku lat szuka pracy-ale uczciwych pracodawcow w TCZEWIE BRAK................

  Odpowiedz
  IP: 37.152.xx9.xx4 
 • +3

  C>K>M

  04.05.2015, 15:04

  Jeżeli znajoma reprezentuje podobną postawę i kulturę wypowiedzi w sieci, to pewnie będzie szukała następne kilka lat....

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  _gość

  04.05.2015, 10:29

  Jest ogień i jest moc. Podoba mi się. Z kopytem, zupełnie jak na urzędników nieprzystało do tej pory :) Gratuluję

  Odpowiedz
  IP: 46.226.xx0.xx5 
 • -1

  _gość

  04.05.2015, 10:30

  będzie

  dzisiaj tutaj jest ściernisko , jutro będzie San Francisco. Ale muzyka denerwująca.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx1 
 • +5

  _gość

  04.05.2015, 10:35

  Urząd mógł ciebie zapytać co lubisz, a nie wstawiać coś "ogólnego". No tak... cebulaku. A może coś z akcentem tczewskim, np. Behemoth, a może Andre?

  Cytuj
  IP: 85.10.xx0.xx9 
 • -2

  yyugy_gość

  04.05.2015, 10:38

  ybyibhi

  Postawią kilka bloków i marketów i tyle

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx7.xx4 
 • -10

  znużony_gość

  04.05.2015, 11:25

  AQUAPARK

  Ja chcę AQUAPARK, który przyciągnie setki ludzi. Ale taki porządny m.in. taki jak w Sopocie, który ściągnie setki ludzi i na pewno na siebie zarobi. Poza aquaparkiem zmieści się jeszcze kilka bloków i marketów.

  Odpowiedz
  IP: 93.105.xx4.xx9 
 • +2

  _gość

  04.05.2015, 13:31

  Tylko kilka miast w Polsce ma aquaparki rentowne. Reszta ma takie do których trzeba dopłacać. Jest to duży koszt i mało która firma chce w to inwestować.

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx3 
 • +9

  znużony_gadaniem_o_aquaparku_gość

  04.05.2015, 12:01

  Akurat przykład sopockiego aquaparku jest nietrafiony, ponieważ miasto dopłaca do jego działalności, bo jest nierentowny...

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx4 
 • +8

  Turysta_gość

  04.05.2015, 12:05

  Czeka na co ? inwestorów.......?!!

  jeśli nie jest się wizjonerem i nie podejmuje się ambitnych planów jest się pozbawionym wyobraźni, charakteru i honoru to szuka się pomysłów u innych może coś podrzucą ! . Nie uda się ze starówka, może uda się z byłą wojskowa placówką "może"! Kto rozsądny będzie pchać swe "ciężko" zdobyte pieniądze do takiej nie strategicznej mieściny. Brak perspektyw niemal na wszystkie dziedziny gospodarcze tego miasta, Turystyka ? legła w gruzach! sport ledwo zipie i jest w stanie agonalnym!, kultura chyba raczej jej brak! Gospodarka np. wodna nie istnieje! strefa ekonomiczna owszem i jest ale praktycznie w zastoju. Firmy zatrudniają ludzi jako tania siłę roboczą, a gdy im się już na nic nie przyda no to trzeba zmienić na świeżą krew, bo z ministerstwa pracy znów popłynie kasa na utworzenie stanowisk tzw pracy. Jednym zdaniem NĘDZA Z BIDĄ w parze idą. Proszę panowie włodarze bierzcie przykład z miast które są przecież w zasięgu ręki np Elbląg, Bydgoszcz, Toruń ,Gdańsk, Pruszcz Gd. i inne . Mam wrażenie że z wami włodarzami jest tak jak z niektórymi kobietami ,które przez całe życie się uczą i niczego nauczyć się nie mogą! Tak jak by ktoś wam kręgosłup przetracił i jaja powycinał. Liczą się tylko statystyki? słupki i bzdurne raporty? Opracowania których nikt nie potrzebuje bo na coś trzeba wydać kasę?!. Mierność i spychologia oraz asekuranctwo jakie się szerzą wśród urzędników przyprawia zwykłego obywatela o mdłości! . Macie 19 hektarów ziemi uzbrojonej i nie wiecie jak ją zagospodarować ? Wywalacie nasze pieniądze bo przecież z pieniędzy podatników  opłaciliście kampanie reklamowa , która prawdopodobnie odniesie mierny skutek! Sztab ludzi siedzi w urzędzie i nie maja pomysłu? Jedyny pomysł jaki macie to taki żeby ktoś wam podsunął pomysł ? Ludzie co z wami ?! Mieliście dość czasu żeby coś wymyślić, ale chyba ta cecha nie jest waszą mocna stroną Za co społeczeństwo będzie musiało jeszcze zapłacić ? Za ignorancje , lenistwo brak kompetencji, ziomkostwo? Kiedy się to zmieni czy wy naprawdę nie widzicie że nasze miasto nasz kraj się wyludnia. Że na naszych oczach dokonuje się powolny proces eksterminacji? Pozwolicie na to by pracodawcą był np. niemieć, angol, francuz lub inny cudzoziemiec a nie polak ?!! Nic dziwnego że jesteśmy jako naród skłóceni zawsze zniewoleni jako tania siła robocza sługusy na rzecz innych bardziej cwanych krajów UE Rządy naszego tzw państwa PL zachowują się jak chłopcy, którzy nic do powiedzenia nie maja wiecznie uniżony sługa PL Nic dziwnego że lokalne władze podobnie postępują - Ryba gnije od głowy !!

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx6.xx2 
 • +3

  _gość

  04.05.2015, 14:26

  Taa, a jak by coś wymyślili to byś narzekał, że źle wymyślono. Proces konkursu jest bardziej sensowny.

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx3 
 • Rad_gość

  04.05.2015, 15:16

  Panie Prezydencie, mówi Pan, że nie chodzi tylko o zarobek, to jak się pytam o co w takim razie chodzi ? Póki co, wszystkie działki jakie są sprzedawane przez UM idą w ręce developerów, czy dobrze czy nie - nie mi to oceniać, mieszkać gdzieś trzeba, tylko jak tak dalej pójdzie to Tczew będzie "sypialnią" dla pracowników okolicznych miejscowości, a samo miasto umrze, bo już w tej chwili po godzinie 20-ej ludzi na ulicach brak. Z dziećmi na spacer nie ma gdzie wyjść, bo wszędzie gdzie nie pójdziemy otoczeni będziemy blokami i betonem. Stadion Miejski przy Bałdowskiej - tam rozumiem też nie chodzi o zarobek i na jego miejscu powstanie kompleks sportowy, na który jest coraz większe zapotrzebowanie ... ? Niech weźmie Pan przykład z o połowę mniejszego Starogardu Gdańskiego, gdzie są 3 baseny, i piękny Stadion z masą innych rozrywek. Da się ? Pewnie, że się da. Trzeba tylko słuchać ludzi i ich potrzeb, a nie samego siebie. Chciałbym dać dobry przykład swoim dzieciom, zachęcić je do uprawiania sportu już teraz, kiedy są małe i biorą przykład z nas samych, niestety, ale nie mam gdzie. Boisko przy Gimnazjum nr 3 - piękne, nowe, jest bieżnia, jest murawa - szkoda tylko, że zamknięte dla mieszkańców ! Jestem wdzięczny za nowe chodniki, za budowę ulic, za remonty starych nawierzchni, za fontannę - jest gdzie usiąść, pospacerować z wózkiem bez obaw o skręcenie kostki, ale brakuje w Naszym mieście miejsca do uprawiania sportu. NIE NISZCZMY STADIONU !

  Odpowiedz
  IP: 82.177.xx8.xx7 
 • erdel_gość

  04.05.2015, 17:08

  Aquapark! Aquaparki zaczynają przynosić zyski gdy są zarządzane przez prywatne podmioty anie samorządy!

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx1.xx6 
 • +1

  C>K>M

  04.05.2015, 19:49

  To czemu prywatny podmiot nie zbuduje, skoro to taki interes?

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  pewien ktoś_gość

  04.05.2015, 19:46

  Wszedzie tylko bloki. Nie ma miejsca na spacerowanie jakiegoś centrum rozrywki lub coś takiego. na 1/4 tego by mogli zrobić nie wybieg tylko plac zabaw dla psów min.przeszkody tunel słupki huśtawki itp żeby te psy miały gdzie sie razem pobawić. bo nie wszystkie psy lubią aportować.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx7 
 • -2

  ksantia_gość

  04.05.2015, 23:13

  TAK

  Oczywiście, że aquapark oraz KFC! KFC w Starogardzie mógł powstać? No tak, ale tam nie ma franczyzy w postaci MC Donalds! Czyżby to tak silna postać, że KFC w Tczewie nie będzie mógł powstać już nigdy?

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx1.xx6 
 • -1

  he_gość

  05.05.2015, 09:04

  he

  Ja mam pomysł-zróbta tam wielki wychodek dla psów bo całe osiedla obszczane i obsrane no i weżta przy tym mnóstwo łapówek i zróbta mnóstwo przekrętów .Pozdrawiam wasz czas się kończy -KUKIZ na Prezydenta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx2 
 • -1

  Monia_gość

  05.05.2015, 09:52

  miejsce do wypoczynku

  Mamy Bulwar nad Wisłą z placem zabaw i tylko jedną Restauracją zwaną "Przystań" . Tak proszę Państwa jest "Przystań", ale pytam się dla kogo ona jest? Byłam w sobotę 2 maja ze znajomymi, gdyż "Przystań" zapraszała do siebie na majówkę wcześniejszymi ogłoszeniami.  No, ale ceny jak z kosmosu, piwo 7 zł, lampka wina /to nie lampka, to 1/3 lampki/ 7 zł, był też grill wystawiony na zewnątrz ab y zachęcić spacerowiczów i owszem, ale to co na nim było to też bardzo drogie. No niestety, brakowało tego podstawowego, a mianowicie ludzi czyli tzw. klientów. Pogoda dopisała, a w "Przystani" pustki, pustki i jeszcze raz pustki. Pytam się dlaczego??? Ano właśnie dlatego, że tam jest za drogo, ludzie wolą posiedzieć w swoim ogródku albo pospacerować, mało kto zatrzymuje się w "Przystani" aby napić się tak drogiego piwa. To tyle na początek, a teraz do rzeczy. Skoro powstaje NOWE CENTRUM Tczewa po byłej jednostce wojskowej to stwórzcie tam jakieś miejsce, przyjazne dla "normalnych" ludzi, ponieważ tczewscy biznesmeni i tak tam nie przyjdą. Prości, normalni ludzie chcieliby posiedzieć z rodzinką wśród zieleni, zatrzymać się w jakiejś miłej knajpce na obiadek i np. piwko, ale w przystępnej cenie. Zróbcie tam plac zabaw z prawdziwego zdarzenia, postawcie ławki, kilka kawiarenek może jakaś mała aula żeby latem mogły odbywać się koncerty np. naszych tczewskich muzyków, których mamy pod dostatkiem. No i właśnie otwarte boisko do biegania dla dzieci i dorosłych, miejsce do uprawiania sportu, nie tylko do biegania. No i najważniejsze dużo zieleni, dużo trawy tak aby można było przyjść z rodzinką, rozłożyć koc i odpocząć

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx4.xx0 
 • gość_gość

  05.05.2015, 16:26

  kompleks medyczny

  może ktoś w końcu wybuduje tam specjalistyczny kompleks medyczny z prawdziwego zdarzenia??kliniki o róznych specjalnościach,może chociaż jakaś typu invicta????endokrynologia również bardzo sie przyda anie jedna na Tczew co kasuje 160 za wizyte a na nfz termin za pół roku.Drogi inwestorze,z takich klinik też jest kasa.

  Odpowiedz
  IP: 37.152.xx9.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.