Absolutorium dla Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin

(fot. pelplin.pl)
Tczew - Absolutorium dla Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
24 czerwca odbyła się XLIV sesja Rady Miejskiej w Pelplinie. To tzw. "sesja absolutoryjna", podczas której radni podejmują decyzje o udzieleniu Burmistrzowi wotum zaufania oraz absolutorium. Zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium zostały udzielone Burmistrzowi Miasta i Gminy Pelplin Mirosławowi Chyle jednogłośnie.

Zostało to poprzedzone prezentacją z "Raportu o stanie Gminy Pelplin za 2021 rok", a także przedstawieniem sprawozdania z wykonania budżetu i sprawozdania finansowego Gminy Pelplin w 2021 r. wraz z pozytywną opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej w Gdańsku. Materiały te zaprezentowali odpowiednio Pełnomocnik Burmistrza Krzysztof Adamczyk oraz Skarbnik Gminy Pelplin Justyna Lewandowska.

Poza wotum zaufania i absolutorium, podczas ostatniej przed wakacjami sesji Rady Miejskiej zostały podjęte m. in. uchwały:

- w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu obrębu geodezyjnego Ropuchy,

- w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu obszaru fragmentu Pelplina w rejonie ulic: Sambora, Wybickiego, Aleja Kociewska,
- w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu wsi Bielawki,
- w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu obszaru położonego w północno-zachodniej części Pelplina,
- w sprawie ustalenia opłat za pobyt dzieci w żłobkach, których organem prowadzącym jest Gmina Pelplin,
- w sprawie zmiany budżetu Gminy Pelplin na 2022 r.,
- w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Pelplin na lata 2022-2035.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -4

  Tera _gość

  05.07.2022, 05:53

  To Będzie Dopiero

  Tera w Psielpsinie w psiątki będzie dopiero pite psiwo. Wybudują w Psielpsinie World Trade Center i Psielpsin stanie się stolicą Pomorza. Ino żeby już tego ronda nie powiększali bo ob jechanie go i tak zajmuje już sporo czasu. Tylko nie psijta w weekend za dużo madrowniki

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx3 
 • +9

  Alex_gość_gość

  05.07.2022, 07:36

  komentarze

  W Pelpsinie jak to sarkastycznie piszesz jest czysto i ładnie. W Tczewie osrane chodniki, oszczane elewacje i wszystko co możliwe, pełno petów i śmieci. Syf, kiła, mogiła oraz smród.

  Cytuj
  IP: 88.199.xx2.xxx 
 • +10

  Stefek_gość

  05.07.2022, 07:32

  Często czytam docinki i oburzenie, gdy pojawi się informacja o Gniewie czy Pelplinie...to chyba wszystko z zazdrości, bo niestety ale tam zdecydowanie się dzieje więcej niż u nas w Tczewie. Smutna prawda, bo u nas sama patola, menelstwo i znieczulica na każdym kroku.

  Odpowiedz
  IP: 83.14.xx6.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.