"Dobry Start" razem z ZUS

Wyprawka szkolna (fot. tcz.pl)
Tczew - "Dobry Start" razem z ZUS
Od 1 lipca można składać wnioski o świadczenie z programu "Dobry Start", czyli tzw. "300 plus" na wyprawkę szkolną. W ubiegłym roku szkolnym na Pomorzu ZUS wypłacił ponad 290 tys. takich świadczeń w kwocie ponad 87 mln zł.

Od ubiegłego roku szkolnego Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejął przyznawanie i wypłacanie świadczenie z programu "Dobry Start" czyli tzw. "300 plus" na wyprawkę szkolną.

W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.

Wsparcie przysługuje raz w roku - na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci  z niepełnosprawnościami. Wnioski na nowy okres świadczeniowy będzie można składać od 1 lipca do końca listopada. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września.


- Wniosek o świadczenie z programu "Dobry Start" można złożyć wyłącznie elektronicznie - za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Na PUE ZUS dostępny jest specjalny kreator wniosków o świadczenia z "Dobrego Startu", który poprowadzi użytkownika przez cały proces krok po kroku. To pozwoli uniknąć błędów przy ubieganiu się o wsparcie. Na wniosku należy podać dane swoje i dziecka oraz numer rachunku bankowego, na który wpłynie świadczenie; adres mailowy oraz numer telefonu aby w razie potrzeby pracownik ZUS mógł się skontaktować z wnioskodawcą. Zawiadomienia dotyczące świadczeń "300 plus" również będą przekazywane elektronicznie. Informację o przyznaniu wsparcia będzie można znaleźć w skrzynce odbiorczej na profilu na PUE ZUS. Również wtedy, gdy wniosek został złożony przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia. - mówi Krzysztof Cieszyński, rzecznik pomorskiego ZUS.

Na PUE ZUS znajdzie się także cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).
Świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek płatniczy.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  Fanatyk Składek_gość

  05.07.2022, 07:14

  ZUS

  Dziękuję wielki ZUSie że mogę wystartować w dorosłe życie idąc ramię w ramię z Tobą o wielki ZUSie. Po przysięgam zanosić składki przed terminem. 1.Jam jest ZUS który Cię wywiódł z biedy z domu niewoli. Nie będziesz miał innych instytucji oprócz mojej. 2. Nie uczynisz sobie posągu innego niż logo ZUS i nie będziesz się mu kłaniał. 3. Nie zabijaj potencjału ZUSu. 4. Nie cudzołóż ze Urządzeń Skarbowym. 5. Nie będziesz okradał ZUSu. 6. Nie będziesz podawał fałszywych składek ZUS. 7. Nie będziesz pożądał renty od jego. 8. Ani niczego co jest ZUSowskie. 9. Nie będziesz pragnął prezesa ZUS. 10. Ani żadnej rzeczy która jego jest.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx7.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.