230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji III Maja (fot. Marcin Stolarski)
Tczew - 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

zobacz galerię zdjęć: 7
W tym roku obchodziliśmy kolejną, 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia tegoroczne uroczystości zostały ograniczone do uroczystej Mszy św. intencji Ojczyzny, która odbyła się w Kościele Farnym w Tczewie. Mszę Świętą koncelebrował ks. Prałat Marian Szczepiński, wikariusz biskupi. Złożono także kwiaty na Skwerze Konstytucji 3 Maja.

Po Mszy, delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową na Skwerze Konstytucji 3 Maja. W imieniu władz samorządowych Powiatu Tczewskiego wiązankę złożył Starosta Tczewski - Mirosław Augustyn oraz Komendant Powiatowej Policji w Tczewie - Marcin Malinowski. Kwiaty złożyli również: Senator RP - Ryszard Świlski, Poseł na Sejm RP - Kazimierz Smoliński, Radni Rady Powiatu Tczewskiego, Konwent Organizacji Kombatanckich Powiatu Tczewskiego, Bractwo Kurkowe oraz przedstawiciele instytucji, organizacji i stowarzyszeń.

- Uroczystości odbyły się z zachowaniem wszelkiego rodzaju zasad bezpieczeństwa i przepisów dotyczących zgromadzeń obowiązujących w czasie pandemii. Jednocześnie przypominamy, że od 30 kwietnia do 5 maja na Skwerze Konstytucji 3 Maja można oglądać wystawę pt. Konstytucja 3 Maja, przygotowaną przez Fabrykę Sztuk. Po 5 maja wystawa zostanie przeniesiona na Bulwar Nadwiślański, gdzie będzie można ją zwiedzać do 24 czerwca. - mówi Marcin Stolarski, rzecznik Starostwa Powiatowego w Tczewie.


Drukuj
Prześlij dalej