Poszukiwany 26-latek usłyszał zarzuty za kradzieże

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Poszukiwany 26-latek usłyszał zarzuty za kradzieże
Kryminalni zatrzymali 26-latka, który był poszukiwany dwoma nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego za popełnione wcześniej kradzieże. Dodatkowo mundurowi ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek z kradzieżami sklepowymi, skąd kradł alkohol oraz artykuły spożywcze. Według ustaleń mundurowych w wyniku tych kradzieży powstały łączne straty na kwotę prawie 700 złotych. Okazało się, że zatrzymany 26-latek utrzymywał się z tego procederu. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut kradzieży. Po przesłuchaniu mundurowi przekonwojowali 26-latka do aresztu śledczego, gdzie odbędzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.

29 marca br. kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymali informację, że na jednej z ulic w Tczewie przebywa mężczyzna, który jest poszukiwany. Funkcjonariusze po przybyciu na wskazane miejsce zauważyli poszukiwanego, który na ich widok zaczął uciekać.

- Stróże prawa po krótkim pościgu zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który jak się okazało, był poszukiwany dwoma nakazami doprowadzenia do aresztu śledczego. Za popełnione wcześniej kradzieże sąd skazał mężczyznę na łączną karę 30 dni pozbawienia wolności. Zatrzymany przez policjantów mieszkaniec powiatu tczewskiego został doprowadzony do miejscowej komendy. Mundurowi dodatkowo ustalili, że zatrzymany 26-latek miał związek z kradzieżami na terenie jednego ze sklepów. Według ustaleń funkcjonariuszy sprawca w pierwszym tygodniu marca br. wchodził na teren jednego ze sklepów, skąd kradł głównie alkohol oraz inne wartościowe przedmioty, gdzie spowodował straty o łącznej wartości prawie 700 złotych. Policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna najpierw kradł, a następnie sprzedawał skradziony towar. Tym samym utrzymywał się z tego procederu. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu mężczyźnie zarzut dotyczący kradzieży, a następnie został przekonwojowany do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie orzeczoną przez sąd karę pozbawienia wolności.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • -1

  Wendelin_gość

  31.03.2021, 20:55

  to ja złodziej, patriota.

  Szkoda chłopaka. Ze swoim dorobkiem raczej kariery na sankach nie zrobi. Nie wykluczam podejmowanych prób ataku na jego zwieracz. Niech już ćwiczy rozwarcie pierścienia...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx0 
 • +3

  Adi_gość

  01.04.2021, 12:09

  Richert zlodziej znowu ? Kolegów skończył okradać bo już ich nie ma to teraz się przerzucił na sklepy ?

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx6.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.