Termowizja i lornetka - na co zwrócić uwagę, poszukując takich urządzeń?

Termowizja i lornetka to urządzenia, które ułatwiają poruszenie się w terenie. Z reguły są to urządzenia, które kupuje się rzadko, dlatego w niniejszym artykule przedstawiamy na co warto zwrócić uwagę wybierając taki sprzęt.

Na co zwrócić uwagę wybierając termowizję? 
Termowizja pozwala wykrywanie obiektów na podstawie emisji cieplnej, co umożliwia identyfikację obiektów w trudnych warunkach oświetleniowych lub po prostu w ciemności. W praktyce termowizja jest wykorzystywana przez leśników do obserwowania zwierzyny po zmroku oraz obserwację dzikich zwierząt w gęstym lesie. Przy wyborze termowizji należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów.Należy zwrócić uwagę na zasięg urządzenia - który z reguły wynosi od kilkuset do kilku tysięcy metrów. Kolejnym aspektem jest średnica soczewki. Czym średnica jest większa tym termowizja lepiej powinna sobie radzić w trudnych warunkach oświetleniowych.
Poza powyższymi, warto zwrócić uwagę na to, że nowoczesne urządzenia tego typu umożliwiają nagrywanie filmów i robienie zdjęć.

Na co zwrócić uwagę wybierając lornetkę? 
Lornetka wydaje się być prostym i powszechnie znanym urządzeniem. Jednak wbrew pozorom wybierając lornetkę można zwrócić uwagę na kilka elementów. Podstawowym aspektem jest średnica obiektywu oraz wielkość powiększenia. Z reguły aspekty te są przedstawione przez producenta w postaci np. następujących oznaczeń 8x42, 10x42, 7x50 oraz 10x50. Pierwsza liczba oczywiście oznacza powiększenie a druga liczba średnice obiektywu.Większa średnica oznacza wyższą rozdzielczość a to teoretycznie powinno przekładać się na bardziej wyrazisty obraz. Innymi słowy, czym większa jest średnica tym widziany obraz wydaje się jaśniejszy co ma znaczenie przede wszystkim w przypadku obserwacji w trudnych warunkach oświetleniowych. Natomiast powiększenie (np. 8x) oznacza ośmiokrotne powiększenie obrazu podczas patrzenia przez urządzenie optyczne. Jeśli więc lornetka ma służyć do patrzenia z dużych odległości to lepiej wybrać taką, która charakteryzuje się dużym powiększeniem. Jeśli jednak ma być używana do zastosowań uniwersalnych to powiększenie 7x, 8x, 9x powinno być wystarczające.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej