Dzisiaj policyjne działania na A1

Autostrada
Tczew - Dzisiaj policyjne działania na A1
Pomorscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z województwa kujawsko-pomorskiego prowadzą działania na Autostradzie A1. 15 października należy spodziewać się większej niż zazwyczaj liczby patroli Policji. Celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania z pasów bezpieczeństwa. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na sposób przewożenia najmłodszych pasażerów.

Główną przyczyną wypadków na autostradach jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. W roku 2019 na polskich autostradach doszło do 415 wypadków, w wyniku których 70 osób poniosło śmierć, a 594 zostały ranne. Na Autostradzie A1 doszło do 121 wypadków, 14 osób zginęło. Do tragicznych zdarzeń dochodzi często z powodu niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami. W roku 2019 z tego powodu na polskich autostradach zginęło 13 osób.

Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na kierowców korzystających w sposób niezgodny z przepisami z telefonów komórkowych. Rzadko kto zdaje sobie sprawę, że podczas pisania krótkiej wiadomości tekstowej przy prędkości 140 km/h, kierowca pokonuje dystans 3 kilometrów bez patrzenia na drogę.

W działaniach wezmą udział pojazdy oznakowane i nieoznakowane z terenu całego województwa. W tym dniu funkcjonariuszy nie obowiązują granice administracyjne powiatów, więc może zdarzyć się, że pojazd poruszający się zazwyczaj na obszarze Tczewa, pojawi się na starogardzkim odcinku autostrady.


Drukuj
Prześlij dalej