Dzisiaj policyjne działania na A1

Autostrada
Tczew - Dzisiaj policyjne działania na A1
Pomorscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z województwa kujawsko-pomorskiego prowadzą działania na Autostradzie A1. 15 października należy spodziewać się większej niż zazwyczaj liczby patroli Policji. Celem jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania z pasów bezpieczeństwa. Mundurowi zwrócą szczególną uwagę na sposób przewożenia najmłodszych pasażerów.

Główną przyczyną wypadków na autostradach jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. W roku 2019 na polskich autostradach doszło do 415 wypadków, w wyniku których 70 osób poniosło śmierć, a 594 zostały ranne. Na Autostradzie A1 doszło do 121 wypadków, 14 osób zginęło. Do tragicznych zdarzeń dochodzi często z powodu niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami. W roku 2019 z tego powodu na polskich autostradach zginęło 13 osób.

Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na kierowców korzystających w sposób niezgodny z przepisami z telefonów komórkowych. Rzadko kto zdaje sobie sprawę, że podczas pisania krótkiej wiadomości tekstowej przy prędkości 140 km/h, kierowca pokonuje dystans 3 kilometrów bez patrzenia na drogę.

W działaniach wezmą udział pojazdy oznakowane i nieoznakowane z terenu całego województwa. W tym dniu funkcjonariuszy nie obowiązują granice administracyjne powiatów, więc może zdarzyć się, że pojazd poruszający się zazwyczaj na obszarze Tczewa, pojawi się na starogardzkim odcinku autostrady.


Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA