#TczewskaKulturaOnline. CKiS rusza z nowym projektem

Tczewska kultura online (fot. mat. prasowe)
Tczew - #TczewskaKulturaOnline. CKiS rusza z nowym projektem
Centrum Kultury i Sztuki rusza z nowym projektem kulturalnym.... #TczewskaKulturaOnline! Specjalnie dla widzów, warsztatowiczów i mieszkańców Tczewa placówka przenosi swoją działalność do sieci.

- Kochani Widzowie! Specjalnie dla Was przenosimy się do sieci! Zwykle to Wy przychodziliście do nas, a teraz to my zagościmy w Waszych domach. Ruszamy z nowym projektem #TczewskaKulturaOnline. - informuje CKiS.
Projekt #TczewskaKulturaOnline będzie składał się z kilku elementów:


#Warsztaty - Edukacja Artystyczna
Edukacja Artystyczna to jedna z podstawowych działalności Centrum Kultury i Sztuki. Dlatego dla osób, które z powodu pandemii nie mogą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych, będziemy realizować warsztaty artystyczne online. Zajęcia, które proponujemy, są kontynuacją działań edukacji kulturalnej prowadzonej przez nas, wzbogaconą o nowe propozycje dla szerszego grona odbiorców.

#MuzycznyFyrtel - Fenomenalne Wywiady
Naszym największym skarbem są ludzie - artyści, którzy pochodzą z naszego miasta. Żeby ich pokazać i uhonorować, powołaliśmy do życia "Muzyczny Fyrtel", czyli stałą ekspozycję w Klubie Muzycznym, złożoną z pamiątek, otrzymanych od wybitnych muzyków pochodzących z Tczewa. Dzięki wywiadom online przeprowadzonym przez naszego partnera - Telewizję Tetka dowiemy się np. co u nich teraz słychać, jak radzą sobie w trudnych czasach pandemii koronawirusa, jak zaczynali swoją muzyczną przygodę, czy jakie są ich plany na przyszłość.

#KulturalnaSzuflada - Archiwalia
"Odkurzamy" materiały archiwalne i systematycznie będziemy publikować je na naszym kanale w serwisie You Tube. Udostępniane filmiki mogą być zaskoczeniem dla wielu osób. Wśród nagrań są materiały z koncertów, wystaw, turnieje tańca, spotkań i innych wydarzeń artystycznych.

#ArtystyczneZagłębie - Koncerty w sieci
Klub Muzyczny, mieszczący się w Artystycznym Zagłębiu to miejsce spotkań miłośników muzyki awangardowej oraz alternatywnej, w którym bardzo często prezentowaliśmy artystów lokalnych. Niestety, sytuacja spowodowana pandemią zmusiła nas do zamknięcia Klubu. Planujemy więc cykl koncertów online, które będą namiastką naszej "klubowej" atmosfery.

#KulturalneWyzwanie - Konkursy i zadania w sieci
Zaprosimy do wzięcia udziału w cyklu wyzwań, zadań, kreatywnych zabaw dzieci, młodzież i dorosłych. Będzie można kulturalnie i twórczo spędzić czas z rodziną oraz rozbudzić pozytywne emocje.

#45latCKiSTczew - Historia CKiS
W tym roku przypada Jubileusz 45-lecia działalności Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, pamiętać jednak należy, że historia naszej obecnej siedziby (ul. Wyszyńskiego 10) jest dużo dłuższa. Przygotujemy cykl filmów o naszej działalności na przestrzeni tych 45 lat oraz historii związanej z naszym budynkiem, pokażemy nietuzinkowe fotografie i zdradzimy kilka ciekawostek.

Będzie kulturalnie, edukacyjnie, ciekawie, nowatorsko i oczywiście online.

Zachęcamy do polubienia naszego profilu na Facebooku https://www.facebook.com/ckistczew/ lub kanału na YouTube https://www.youtube.com/channel/UCTyoF4cmBepj6mnowi3h5qA , żeby być na bieżąco z wszystkimi nowościami dotyczącymi projektu.

Strona projektu: http://ckis.tczew.pl/projekty/tczewskakulturaonline-nowy-projekt-kulturalny

Pomysłodawca projektu: Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie
Partnerzy: Radio Tczew, Telewizja Tetka Tczew

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej