Pożar w firmie produkcyjnej. Jedna osoba trafiła do szpitala

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - Pożar w firmie produkcyjnej. Jedna osoba trafiła do szpitala
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 31.05.2021 roku do 06.06.2021 roku zanotowano łącznie 40 zdarzeń w tym 3 pożary oraz 37 miejscowych zagrożeń.

31.05.2021 - Zwierzynek A1- wypadek drogowy

Po dotarciu na miejsce zastano zderzenie samochodu osobowego oraz samochodu ciężarowego. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu wsparcia psychicznego kierowcy pojazdu osobowego do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz pomocy pracownikom obsługi autostrady w usunięciu płynów eksploatacyjnych z jezdni. W zdarzeniu brały udział 1 zastęp z JRG Tczew oraz 1 zastęp z OSP Swarożyn.


01.06.2021 - Bałdowo ul. Długa - wypadek drogowy


Przybyłe na miejsce zastępy straży zastały samochód osobowy, który po zjechaniu z drogi i uderzeniu w drzewo leżał na dachu. Wewnątrz znajdowała się nieprzytomna osoba poszkodowana. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w udzieleniu pomocy medycznej oraz ewakuacji poszkodowanego z pojazdu przez bagażnik. Po ustawieniu na koła i zepchnięciu pojazdu na jezdnię działania zakończono. W likwidacji skutków zdarzenia udział brały 2 zastępy z JRG Tczew oraz 1 zastęp z OSP Gniszewo.

02.06.2021 - Tczew ul. Poligonowa - opony samochodowe na torach kolejowych

Na miejscu zdarzenia zastano cztery opony samochodowe leżące na torach kolejowych. Celowe działanie mogło doprowadzić do katastrofy w ruchu kolejowym. Działania straży polegały na usunięciu opon z torowiska. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG Tczew.

03.06.2021- Waćmierz A1 - zderzenie samochodu osobowego z łosiem

Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy z uszkodzeniami karoserii w wyniku zderzenia z łosiem. Osoby podróżujące pojazdem znajdowały się poza autem a ciało łosia znajdowało się na poboczu drogi, 200 metrów wcześniej niż pojazd. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu wnętrzności i krwi zwierzęcia z jezdni. W zdarzeniu udział brał 1 zastęp z JRG Tczew, 1 zastęp z OSP Swarożyn oraz 1 z OSP Pelplin.

05.06.2021 - Tczew ul. Skarszewska - pożar pomieszczenia galwanizacji

Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano silnie zadymione pomieszczenia firmy produkcyjnej. Dwie roty wyposażone w aparaty ochrony dróg oddechowych, kamerę termowizyjną oraz dwie linie gaśnicze przystąpiły do rozpoznania i zlokalizowania źródła pożaru. Po dotarciu do miejsca pożaru oraz wyważeniu drzwi przystąpiono do podania dwóch prądów gaśniczych na palącą się instalację technologiczną. Po ugaszeniu pożaru, przewietrzeniu pomieszczeń oraz sprawdzeniu ich detektorem wielogazowym działania zakończono. Wskutek pożaru jedna osoba została poszkodowana i przewieziona do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. W działaniach udział brało 5 zastępów JRG Tczew, 1 zastęp OSP Gniszewo oraz 1 zastęp OSP Miłobądz.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +1

  Ja_gość

  08.06.2021, 20:00

  Pozar

  Pożar był kilka dni temu redaktorki tcz jak zwykle z opóźnieniem macie duuuuuuzo pracy nie?

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx9.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA