Po raz pierwszy w Tczewie nietypowe targi dla seniorów

Na targi przyjechało około 30 wystawców (fot. tcz.pl)
Tczew - Po raz pierwszy w Tczewie nietypowe targi dla seniorów
W Tczewie po raz pierwszy odbyła się nietypowa impreza - Targi Ludzi Złotego Wieku. W ub. piątek (30.09) w Centrum Kultury i Sztuki zaprezentowały się firmy, które w swojej ofercie mają usługi i produkty w zakresie aktywności i opieki, poprawiające jakość życia osób starszych i niepełnosprawnych. Wystawcami były m. in. firmy ze Szczecina, Poznania czy Warszawy.

Przedsięwzięcie zbiegło się z Międzynarodowym Dniem Osób Starszych, którego obchody stają się okazją do pogłębienia więzi międzypokoleniowej, wspólnego spędzania czasu oraz rozmowy na temat potrzeb i problemów seniora w Tczewie. A tych jest w grodzie Sambora coraz więcej - co piąty mieszkaniec naszego miasta to osoba powyżej 60 roku życia.

- Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, przed jakim stoją współczesne, starzejące się społeczeństwa, w Tczewie zaplanowano organizację Targów Ludzi Złotego Wieku - inicjatywy umożliwiającej zapoznanie się z ofertą usług wspierających aktywność w wielu obszarach życia osób starszych. Tym samym po raz pierwszy w formie Targów osoby starsze miały okazję w uroczysty obchodzić święto jesieni życia - tłumaczyła nam niedawno Aleksandra Hotowy z Działu Programów MOPS w Tczewie.

Organizatorem organizatorem przedsięwzięcia był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie oraz Zarząd Miejski Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Tczewie. Tegoroczne obchody dofinansowane były ze środków Gminy Miejskiej Tczew. Dodajmy, że Międzynarodowy Dzień Osób Starszych został ustanowiony w 1990 r. przez Organizację Narodów Zjednoczonych.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  70 latek_gość

  07.10.2011, 07:28

  Aktywne z inspiracjami starzenie to recepta i

  Dobra sprawa zachowanie aktywnej postawy w miare fizycznie i intelektualnie . Woda mineralna , czysta z% ,wineczko,koniaczek a na kaca najlepsza praca.

  Odpowiedz
  IP: 87.141.xx4.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.