W Tczewie powstanie Centrum Inicjatyw Twórczych. CKiS z dofinansowaniem

CKiS, Centrum Kultury i Sztuki (fot. tcz.pl)
Tczew - W Tczewie powstanie Centrum Inicjatyw Twórczych. CKiS z dofinansowaniem
Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zostało beneficjentem programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2021. W procesie naboru do NCK wpłynęły 232 wnioski, natomiast dofinansowanie otrzymało zaledwie 50 instytucji.

- Otrzymaliśmy 8.000 zł, czyli maksymalną kwotę dofinansowania przewidzianą w I etapie. Całkowita kwota uzyskanego wsparcia to 30.000 zł. - mówi Joanna Grabowska z CKiS.

Program zakłada powołanie do życia Centrum Inicjatyw Twórczych. Jest to przedsięwzięcie skierowane do mieszkańców Tczewa, zainteresowanych rozwojem kulturalno-społecznym w mieście: ludzi aktywnych, wolontariuszy, animatorów, organizacji pozarządowych oraz nieformalnych grup, nieposiadających przestrzeni do kreatywnego działania, a także tych, którzy dotąd nie mieli okazji uczestniczyć w kulturze.

- Celem zadania jest aktywizacja społeczności lokalnych i stworzenie warunków do rozwoju potencjału twórczego tkwiącego w mieszkańcach w każdym wieku. - dodaje Grabowska.


Wkrótce przekażemy więcej szczegółów.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Obywatel_gość

  05.02.2021, 11:18

  Brawo Asia!

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx6.xx7 
 • -1

  ala_gość

  05.02.2021, 16:04

  To ktoś inny

  Tym razem to nie zasługa Asi, ale Tomka, dyrektora. Asia nie była w projekt zaangażowana.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx8.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.