Niedługo rusza rekrutacja do podstawówek

Dzieci, szkoła, klasa (fot. tcz.pl)
Tczew - Niedługo rusza rekrutacja do podstawówek
Z początkiem marca rusza rekrutacja do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miejską Tczew.

Rodzice od 1 marca będą składać podania, a wyniki naboru poznamy 13 kwietnia. Szczegóły dotyczące rekrutacji można znaleźć tutaj.

W szkołach podczas przyjmowania obowiązuje rejonizacja, choć można zapisywać dzieci do placówek spoza rejonu. W przypadku jednak dużej liczby chętnych do danej szkoły - w pierwszej kolejności będą przyjmowane maluchy z danego rejonu.

Urząd Miasta w Tczewie, który nadzoruje działalność Szkół Podstawowych na terenie Tczewa wyjaśnia, że obecny podział na placówki szkolne to efekt wdrażanej od jakiegoś czasu reformy systemu edukacji. Całość została wdrożona została w naszym mieście z dniem 1 września 2017 r. w oparciu uchwały Rady Miejskiej w Tczewie z marca tego roku oraz uchwały z dnia 28 lutego 2019 r. w sprawie ustalenia sieci szkół podstawowych w Gminie Miejskiej Tczew.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +4

  Dikembe_Mutombo_gość_gość_gość

  04.02.2021, 14:00

  Proszę redakcję o poprawienie linka bo przekierowanie idzie na artykuł o koncercie Harcerskiej Orkiestry z 6 września.

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.