Rolety plisowane - dlaczego warto się na nie zdecydować?

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Rolety plisowane - dlaczego warto się na nie zdecydować?
Okna stanowią jeden z ważniejszych elementów każdego wnętrza. Wpuszczają wystarczającą ilość światła podczas dnia, dzięki czemu nasz rytm dobowy funkcjonuje prawidłowo. Oprawa okien pełni też rolę dekoracyjną, dlatego staramy się jak najlepiej aranżować przestrzeń wokoło nich.

Żaluzje, zasłony, firanki, czy rolety są obowiązkowym punktem w każdym pomieszczeniu, lecz dzisiejszy nowoczesny styl wymaga nowoczesnych rozwiązań.

Zostawienie okna bez jakiejkolwiek zasłony nie wchodzi w grę, dlatego rolety plisowane są obecnie coraz popularniejszym rozwiązaniem. Gdzie one pasują i na jakiej zasadzie polega ich działanie?

Rolety plisowane, czyli nowoczesna forma rolet


Nowoczesna aranżacja wnętrz w naturalny sposób przyczyniła się do powstania nowych pomysłów, co do dekoracji okien. Rolety plisowane w bardzo szybki sposób stały się jednym z najbardziej cenionych rozwiązań, jeśli chodzi o aranżacje przestrzeni okiennej. Plisowane rolety różnią się od zwykłych rolet dość mocno. Pierwszą i najbardziej widoczną różnicą jest brak mechanizmu sznurowego, czy koralikowego. Kolejną różnicą jest całkiem inny sposób zwijania, ponieważ materiał w roletach plisowanych nie jest zwijany od dołu do góry. Układa się on w charakterystyczną harmonijkę. Taki sposób zwijania daje szereg nowych możliwości, ponieważ od rolety plisowane możemy w zależności od naszych wymagań, zwijać lub naciągać materiał w dół, lub w górę. Dla przykładu, kiedy rankiem słońce intensywnie wdziera się do naszych pomieszczeń, możemy zasunąć tylko dolną część okna, dzięki czemu obudzi nas przyjemnie rozświetlony pokój, a nie promień słońca padający na twarz. W godzinach po południowych dobrze sprawdzi się zasłonięcie części górnej, czy środkowej. Dowolność w komponowaniu zaciemnienia pomieszczenia sprawia, że rolety plisowane stają się bardzo ciekawym i kreatywnym rozwiązaniem.

Znanym producentem bezinwazyjnych plis okiennych na polskim rynku jest firma Karnix, oferująca najwyższą jakość produktu, błyskawiczną realizację zamówienia oraz bezpieczną wysyłkę do klienta za pomocą firmy kurierskiej.

Gdzie najbardziej pasują rolety plisowane?


Plisy okienne doskonale sprawdzą się w mieszkaniach, czy domach urządzonych w stylu nowoczesnym, skandynawskim, industrialnym, czy loftowym. Ich prostota i elegancja sprawiają, że przestrzeń okienna jest bardzo harmonijnie zagospodarowana. Mechanizm rolet plisowanych ukryty jest w listwach, dlatego całość wygląda estetycznie i minimalistycznie. Z tego powodu rolety plisowane nadają się zarówno do kuchni, salonu, sypialni, czy nawet pokoju dziecięcego. Szeroka gama dostępnych kolorów plis sprawia, że możliwe jest zaadaptowanie ich do już istniejących wnętrz. Plisy dostępne są również w różnych wersjach tkaniny, takich jak perłowa, metalizująca, czy zaciemniająca. Daje to jeszcze większe możliwości, jeśli chodzi o idealne dopasowanie rolet do konkretnego wnętrza. Materiał rolet plisowanych doskonale trzyma się ramy okna, dzięki czemu nie odstaje on nawet, kiedy okno jest otwarte.

Rolety plisowane są obecnie jednym z ciekawszych rozwiązań w aranżacji wnętrz. Ich funkcjonalność i styl pozwalają na zaaranżowanie nimi każdego pomieszczenia w domu, czy mieszkaniu.

Powyższy tekst jest materiałem reklamowym (artykuł sponsorowany), który stworzył wyłącznie Reklamodawca. Redakcja Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w tym artykule. Chcesz zamówić taki artykuł? Zapraszamy tutaj: reklama Tczew
Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA