Niedługo ruszy kwalifikacja dla gminy Gniew

Na terenie koszar nie zobaczymy już trenujących żołnierzy (fot. archiwum)
Tczew - Niedługo ruszy kwalifikacja dla gminy Gniew
W dniach od 20 do 24 marca 2020 roku w Tczewie przy ul. Jana Sobieskiego 10, w pomieszczeniach Ośrodka Szkolenia i Wychowania w budynku OHP przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa, określająca zdolność do czynnej służby wojskowej mężczyzn urodzonych w 2001 roku z terenu miasta i gminy Gniew.

Obowiązkowi stawienia się podlegają także mężczyźni urodzeni w latach 1996-2000, którzy do tej pory nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej i nie otrzymali książeczki wojskowej.

Do młodych mężczyzn zostaną wysłane wezwania imienne, jednakże nie otrzymanie wezwania nie zwalnia ich od dopełnienia obowiązku zgłoszenia się.

W wyznaczonym czasie osoby, które po raz pierwszy zostały wezwane do kwalifikacji wojskowej, powinny zabrać ze sobą:


dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość,
aktualną fotografię o wymiarach 3 x 4 cm bez nakrycia głowy,
dokumentację medyczną z ostatnich 12 m-cy (jeżeli taką posiadają),
dokumenty potwierdzające wykształcenie albo zaświadczenie o kontynuacji nauki oraz posiadane kwalifikacje zawodowe (uprawnienia, prawo jazdy).
Do kwalifikacji wojskowej mogą stawić się (po wcześniejszym zgłoszeniu się do Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Malborku) również ochotnicy, w tym kobiety, niezależnie od posiadanych kwalifikacji i wykształcenia, jeżeli ukończyli co najmniej 18 lat, a nie ukończyli 24 lat, o ile nie zostali przeniesieni do rezerwy.

Osoby zameldowane na pobyt czasowy, trwający ponad trzy miesiące, zgłaszają się do kwalifikacji w miejscu swojego czasowego pobytu.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • rambo_gość

  17.02.2020, 07:18

  do woja marsz

  dzisiejsze wojsko to żłobek dla matczynych synusiów . Co drugi młody to różowy sweterek , wąskie rurki i pusty łeb. Co oni tam zrobią bez telefonów. Kondycja 0, i tacy mają bronić Polskę?Powinna być przywrócona lekcja PO ,więcej WF i zajęć technicznych, bo nie potrafią wbić gwoździa w deskę małolaty.Unitarka 1 miesiąc i dać im porządnie w kość jak za komuny. http://www.youtube.com/watch?v=B4jfR0nxBTE

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx1 
 • xxx_gość

  17.02.2020, 08:11

  wiesz po czym poznać skończonego idiotę ? po tym jak tylko wpada w nostalgię po komunie ;)

  Cytuj
  IP: 83.20.xx0.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA